Zamknij

Czy warto pracować za granicą?

14:25, 24.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Coraz więcej Polaków decyduje się na pracę poza granicami kraju, a ich główną motywacją są względy finansowe. Obecnie zdobycie upragnionej posady w innym państwie nie jest trudnym zadaniem – wiele atrakcyjnych ofert można znaleźć w Internecie.

Które branże cieszą się największą popularnością?

Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy poza granicami kraju, ponieważ w wielu państwach można zdobyć dobrze płatną posadę bez doświadczenia. Nie jest ważne także wykształcenie – w praktyce, nawet osoby z podstawowym wykształceniem mogą liczyć na zarobki rzędu 6400 zł brutto. Zagraniczni pracodawcy chętnie przyjmują Polaków do pracy w marketach, w hotelach czy w obiektach gastronomicznych. Znacznie większe wynagrodzenie dotyczy osób związanych z branżą budowlaną. Często kluczem do otrzymania satysfakcjonującej pracy jest posiadanie odpowiednich uprawnień, na przykład w postaci ukończonego kursu kierowania wózkiem widłowym. Na stosunkowo wysokie stawki mogą także liczyć osoby związane z gastronomią – Polacy chętnie zatrudniają się jako barmani, kelnerzy czy kucharze.

Bariera językowa

Planując pracę poza granicami kraju, warto z odpowiednim wyprzedzeniem rozpocząć naukę języka obcego. Dzięki bezpłatnym kursom internetowym, podręcznikom czy profesjonalnym szkoleniom, można szybko zdobyć konkretne umiejętności. Nie oznacza to jednak, że bariera językowa stanowi problem dla osób planujących wyjazd za granicę. Wielu Polaków od lat mieszkających w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemczech przyznaje się do nieznajomości obcego języka. W rzeczywistości wszystko zależy od charakteru pracy – w niektórych branżach dobra znajomość angielskiego czy niemieckiego nie jest konieczna. Należy jednak podkreślić, że bariera językowa negatywnie wpływa na samopoczucie rodaków za granicą, dlatego lepiej zadbać o podstawowe umiejętności z tego zakresu.

Z myślą o pracy poza granicami kraju warto zapoznać się z ogłoszeniami dostępnymi w sieci, wybierając oferty ze sprawdzonych źródeł. Zanim zdecydujemy się na wysłanie CV, należy dokładnie sprawdzić wiarygodność potencjalnego pracodawcy.

 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone