Zamknij

Szukasz pomysłu na weekend? Pod CH Bielawy staną food trucki z całej Polski

00:00, 24.04.2019 | Materiały partnera
fot. materiały partnera

Szukasz pomysłu na weekend? Pod CH Bielawy staną food trucki z całej Polski

Moda na food trucki trwa! Tym razem aż 10 mobilnych restauracji z całej Polski stanie pod toruńskim Centrum Handlowym Bielawy. Już w najbliższy piątek rozpocznie się tam Food Truck Festival, w ramach którego mieszkańcy będą mogli spróbować specjałów rodem z USA, Węgier, Meksyku, Hiszpanii czy Azji.

Street food podbija serca i …żołądki Polaków. Moda na food trucki, czyli furgonetki serwujące jedzenie, przyszła do nas z Zachodu. Kulinarny trend, bazujący na idei ulicznego jedzenia serwowanego na świeżym powietrzu w niezobowiązującej atmosferze, szybko zyskał na popularności, także w Polsce.  

Tego typu propozycje czekać będą na smakoszy w ostatni weekend miesiąca, od 26 do 28 kwietnia, podczas Food Truck Festival przy toruńskim Centrum Handlowym Bielawy. Podczas zlotu food trucków, czyli kultowych już barów na kółkach, będzie można spróbować potraw, przekąsek i deserów z przeszło kilku kontynentów, m.in. Ameryki Północnej, Europy czy Azji.

W sumie pod Bielawami dania serwować będzie 10 gastrowozów z całej Polski. Food Truck Festival wystartuje w piątek o godz. 14.00.

Mobilne restauracje będą proponowały zarówno dania z odległych stron świata, jak i klasykę gatunku. Pojawią się m.in. burgery, hot dogi, kanapki z szarpaną wieprzowiną  czy pastrami, znane z nowojorskich knajpek , ale także węgierskie specjały np. langosze, poza tym azjatyckie pierożki, frytki belgijskie, dania na bazie tortilli oraz  zapiekanki.

Będzie szansa spróbować także wypieków i deserów, m.in. churros, czyli tradycyjnego hiszpańskiego smakołyku czy  słodkich kurtoszy. Nie zabraknie również dań wege, świeżo wyciskanych soków czy lemoniady.

- Trendem ulicznego jedzenia żyje dziś cała Polska i my również do niego dołączamy. Do udziału w kulinarnym wydarzeniu zaprosiliśmy różnorodne food trucki serwujące kuchnie z wielu zakątków globu. Dzięki temu mieszkańcy Torunia będą mogli eksplorować nowe, nieznane dotąd smaki  i nie wyjeżdżając z miasta poznać kuchnię m.in. Dalekiego Wschodu czy absolutną klasykę amerykańskiego street foodu - mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager w Newbridge Poland, właściciela CH Bielawy.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas kulinarnej imprezy nie zabraknie również innych atrakcji, m.in. dla najmłodszych. Na miejscu pojawi się bowiem strefa chillout z dmuchańcami dla dzieci, organizowane będą również konkursy z nagrodami.

Food Truck Festival na parkingu przed CH Bielawy odbędzie się 26 kwietnia (piątek) w godz. 14.00-20.00, 27 kwietnia (sobota) w godz. 11.00-20.00 oraz 28 kwietnia (niedziela) w godz. 11.00-20.00. Wstęp na teren wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku!

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone