Zamknij

Dieta Ewy Chodakowskiej – czym odróżnia się od innych?

09:35, 18.04.2019 | Materiał Partnera

Na rynku dietetycznym cały czas pojawiają się nowe metody mające na celu odchudzanie, utrzymywanie prawidłowej wagi, a także wprowadzanie dobrych nawyków żywieniowych. Niektóre z nich promowane są, a nawet obmyślane przez znane osobistości. Nie inaczej jest w przypadku diety Ewy Chodakowskiej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje na jej temat.

Dieta Ewy Chodakowskiej – kim jest autorka

Ewa Chodakowska jest jedną z najpopularniejszych jak nie najpopularniejszą trenerką fitness w kraju. Jej obecność na łamach różnorodnych programów telewizyjnych jest bardzo powszechna. Dzięki swojemu wykształceniu i działalności śmiało wypowiada się na tematy związane z aktywnością fizyczną jak i dietą. Razem ze swoim zespołem prowadzi obozy sportowe, wydaje płyty DVD z nagranymi treningami, a także prowadzi fanpage i wydaje miesięcznik o zdrowym stylu życia o nazwie Be Active. Dietetyka&Fitness. Dodatkowo można ją oglądać w autorskich programach emitowanych przez popularne stacje telewizyjne. Nie wolno również zapominać o tym, że Ewa Chodakowska jest laureatką nagrody Guinnessa, którą otrzymała za przeprowadzenie największego na świecie otwartego treningu fitness. To wszystko sprawia, że jej osoba jest bardzo rozpoznawalna, a efekty jej pracy nad kondycją Polek i Polaków można znaleźć na wielu forach umieszczających metamorfozy.

Na czym polega dieta Chodakowskiej?

Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu opisywana Ewa Chodakowska stworzyła kilka zasad zdrowej diety, do których stosowania nieustannie zachęca. Głównym założeniem tejże diety jest przeciwstawienie się popularnym, ale wyniszczającym głodówkom. Trenerka jest również przeciwniczkom diet eliminacyjnych. Według niej stosowanie składników pochodzących z różnych grup jest bardzo zdrowe o ile zachowuje się przy tym dobre proporcje. Stosując jej zasady należy przyjmować racjonalne ilości kalorii, zawarte w regularnie spożywanych posiłkach. Dań według niej i wielu innych specjalistów powinno być pięć dziennie, a odstępy między nimi nie powinny przekracza 3-4 godzin. Dlaczego to takie ważne? Uzasadnienie jest proste. Mianowicie wówczas organizm dostaje jasne sygnały o regularnych posiłkach, dzięki czemu nie musi gromadzić tzw zapasów. Trenerka zaznacza również, że w ciągu dnia nie powinno się zapominać o przyjmowaniu odpowiedniej ilości wody. Co bardzo ważne zdaniem Chodakowskiej dieta powinna iść w parze z aktywnością fizyczną. Właśnie dlatego ta opracowana przez nią ma tak duże w porównaniu do innych rozwiązań ilości kalorii. Mają one bowiem dostarczyć organizmowi energii potrzebnej do intensywnego treningu. Tu zaznaczyć należy, że podczas jednego treningu z Chodakowską można spalić ponad 1000kcal. W związku z czym nie powinny się na nią decydować osoby prowadzące jedynie siedzący tryb życia. Wówczas ilość kalorii powinna zostać proporcjonalnie zmniejszona.

Catering dietetyczny, a prawidłowa dieta

Catering dietetyczny oferuje bardzo ciekawe rozwiązanie jakim jest dieta pudełkowa taka jak np. https://bedietcatering.pl/poznan/. Pozwala on w bardzo łatwy sposób zapanować nad swoim apetytem i uregulować przyjmowanie posiłków w odpowiednich ilościach. Pomaga również ograniczyć podjadanie. Wszystko to za sprawą dostarczanych posiłków, które są tworzone w oparciu o zapotrzebowanie organizmu osoby zamawiającej. Dzięki czemu zapewnione jest stałe uwalnianie energii i chęć na przekąski po prostu zanika. Co więcej, wykorzystywane do przyrządzania posiłków składniki są zdrowe i zawsze świeże. Specjaliści z dziedziny żywienia dbają również o to, by były one odpowiednio zróżnicowane, co ma zapobiegać zniechęcającej monotonii. Tak więc śmiało można stwierdzić, ze catering dietetyczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą się zdrowo odżywiać, a przy tym nie tracić zbyt wiele czasu. Dieta pudełkowa jest bowiem nie tylko przygotowywana przez firmę, ale również dostarczana pod wskazany adres i to na wybraną godzinę. To wszystko sprawia, że zamawiający otrzymuje nie tylko zbilansowane posiłki, ale również sporą ilość wolnego czasu.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone