Zamknij
REKLAMA

Do sklepu i do magazynu - wózek paletowy elektryczny

08:47, 14.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj wozek-paletowy-elektryczny-do-sklepu-i-magazynu.jpg

Coraz częściej pojawiają się pytania jak skutecznie zmodernizować i ułatwić pracę na powierzchniach wielkometrażowych sklepów oraz magazynów. Dziś podsuwamy Wam proste rozwiązanie, które sprawdziło się już w przypadku wielu tego typu miejsc - wózek paletowy elektryczny.

Z danych publikowanych w sieci, jasno wynika, że tylko w tym roku w całej Polsce ma zostać wybudowanych około 2 000 nowych marketów oraz hipermarketów. Poza nowymi miejscami pracy, które dzięki temu powstaną, pojawia się także kwestia - wyposażenia i obsługi tych powierzchni. Jeszcze do niedawna - najpopularniejszym urządzeniem, wykorzystywanym, szczególnie w marketach, były ręczne paleciaki. Dziś nie ulega wątpliwości, iż odchodzą one do lamusa, ustępując miejsca wózkom paletowym elektrycznym.

Koniec epoki ręcznych paleciaków

Mogłoby się wydawać, że nie ma lepszego sprzętu do sklepów i magazynów niż ręczne paleciaki. Aż do czasu. Wózki paletowe ręczne, pomimo wielu swoich zalet, takich jak:
- niska cena,
- kompaktowa, niewielka budowa;
- wyjątkowa łatwość obsługi;
nie są do końca optymalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Każda operacja wykonywana przez ręczne paleciaki wymaga użycia sporych nakładów siły operatora tego urządzenia. I choć na początku, korzystanie z paleciaków stanowiło znaczne ułatwienie zarówno w przypadku rozładunku, transportowania, jak i dalszego załadunku towarów, to z czasem okazało się rozwiązaniem nazbyt żmudnym i uciążliwym. Szczególnie, gdy na rynku zaczęły pojawiać się coraz liczniejsze modele wózków paletowych elektrycznych.

koniec-epoki-recznych-paleciakow.jpg

Wózek paletowy elektryczny - dlaczego warto go wybrać?

Wózek paletowy elektryczny posiada znaczną przewagę nad ręcznym. Wynika ona oczywiście z zastosowania w tym pierwszym ekonomicznego i jednocześnie wydajnego napędu elektrycznego, który eliminuje konieczność używania siły fizycznej do wprawienia pojazdu w ruch. Co oznacza to w praktyce?
- zarówno kobiety, jak i osoby starsze, czy o gorszej kondycji fizycznej - nie mają już problemu z obsługą wózka paletowego elektrycznego. Tym samym nie muszą one bać się zwolnień, ani z drugiej strony - narażać swojego organizmu na nadmierne obciążenia; jednocześnie obsługa wózka elektrycznego jest wciąż na tyle łatwa i intuicyjna, że jej nauka nie sprawia większych problemów;
- systematycznie maleje odsetek wypadków i urazów zgłaszanych w pracy. Operatorzy wózków o napędzie elektrycznym są także znacznie mniej narażeni na uszkodzenia kręgosłupa;
- wszystkie operacje magazynowe odbywają się szybciej. Zmęczenie pracowników, w przypadku pojazdów ręcznych, wpływało znacząco na ich tempo pracy. W przypadku wykorzystania wózków paletowych elektrycznych, manipulowanie ładunkami wymaga znacznie mniejszych nakładów energii, dzięki czemu praca przebiega sprawniej i bardziej efektywnie;
- wózek paletowy elektryczny może unieść więcej. Jest to kolejny argument, który potwierdza, fakt, iż praca na elektrycznych paleciakach jest bardziej wydajna. W zależności od modelu - tego typu urządzenie może unieść ładunek o wadze do nawet 5 ton! Gdy udźwig paleciaka ręcznego to zwykle maksymalnie 1-2 tony.
Oczywiście poza wymienionymi powyżej zaletami i korzyściami z zakupu wózka paletowego elektrycznego, istnieją także inne kwestie, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na jego zakup.
A więcej o paleciakach elektrycznych dowiesz się z artykułu “Paleciak elektryczny - zobacz, czy warto go kupić!”, który znajdziesz >> tutaj <<

paleciak-elektryczny-o-czym-warto-pamietac.jpg

Paleciak elektryczny - o czym pamiętać?

Wózki paletowe ręczne i elektryczne znacznie różnią się między sobą. Nawet jeśli do tej pory byłeś posiadaczem ręcznego paleciaka, kupując wózek paletowy elektryczny musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  • wózki elektryczne wymagają ładowania. Decydując się na nie, musisz pamiętać, iż w przypadku braku prądu - nie będziesz w stanie nawet rozładować towaru z ciężarówki, czy uporządkować go na zapleczu. Warto zwrócić też uwagę na to, jaki jest czas pracy, wózków po naładowaniu oraz na samo zużycie prądu - dodatkowe koszty.
  • wózek paletowy elektryczny jest większy niż ręczny - warto wziąć to pod uwagę szczególnie w przypadku niewielkich powierzchni sklepowych, czy magazynowych. Ponadto, waga wózka elektrycznego jest nawet 10-krotnie większa niż niewielkiego paleciaka ręcznego.
  • wózek paletowy elektryczny jest urządzeniem z napędem mechanicznym, a tym samym podlega pod nadzór Urzędu Dozoru Technicznego. Oznacza to, iż raz na 2 lata paleciak o napędzie elektrycznym powinien przejść okresowe badanie (w przypadku wózka paletowego elektrycznego z podestem operatora lub miejscem dla operatora - badanie tego typu powinno odbywać się raz do roku).
  • ceny wózków paletowych elektrycznych są wyższe niż ceny tradycyjnych ręcznych paleciaków. Koszt zakupu elektrycznego paleciaka rozpoczyna się od ok. 20 000zł. Ostateczna cena zależy oczywiście od wielu różnych aspektów - takich jak marka pojazdu, jego model itd.

Alternatywa dla nowego wózka paletowego elektrycznego

Z uwagi na to, że koszt zakupu wózka paletowego elektrycznego jest znacznie większy niż paleciaka ręcznego, wielu przedsiębiorców wciąż decyduje się na ten drugi, pomimo iż stanowi on znacznie mniej wydajne i komfortowe rozwiązanie. Tak nie musi być!
Alternatywą do zakupu nowych wózków paletowych z napędem elektrycznym, jest zakup sprzętów używanych. Obecnie wiele składów używanych wózków widłowych, dostrzegło już także zainteresowanie klientów także tego typu sprzętem.
Wśród ofert znaleźć można używany sprzęt najlepszych znanych marek. A ich ceny bywają nawet o 50% niższe niż w przypadku nowych sprzętów!
Jednak w przypadku używanych wózków paletowych należy koniecznie zwrócić uwagę na ich stan techniczny czy rok produkcji. W przypadku tych pojazdów, wygląd jest kwestią drugoplanową, dlatego z powodzeniem wykorzystuje się je głównie na zapleczach większych sklepów i hipermarketów.

Wózek paletowy elektryczny - do sklepu i magazynu - podsumowanie

wozek-paletowy-elektryczny-podsumowanie.jpg

Wózki paletowe elektryczne są pojazdami, które zdecydowanie poprawiają i podnoszą komfort codziennej pracy w magazynach a także sklepach wielkoformatowych. Dzięki dużemu udźwigowi znacząco przyśpieszają czynności transportowe. A brak konieczności użycia siły przy ich zastosowaniu, sprawia, że pomimo wyższej ceny są one coraz częściej wybierane w zamian za wózki ręczne.
Szukasz wózków paletowych elektrycznych? Sprawdź tutaj ofertę marki Cesab lub wybierz pojazdy marki Toyota, klikając tu!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

Rafał_PokoraRafał_Pokora

1 0

Fantastyczny pomysł z tymi wózkami elektrycznymi. Rzeczywiście mają wiele zalet ale jednak korzystają z prądu więc pewnie i zużycie będzie większe. Zachęcam do lektury ciekawego artykułu na temat obniżenia kosztów zużycia prądu w firmie - https://onemeter.com/pl/blog/przedsiebiorco-oszczedzaj-prad-z-onemeter/ 19:28, 14.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%