Zamknij
REKLAMA

Dlaczego warto uczyć się programowania w Python?

14:51, 26.02.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Dla bardzo wielu ludzi możliwość rozwoju zawodowego, wspinania się po kolejnych szczeblach kariery, a co za tym idzie - lepszego zarabiania - jest naprawdę ważna.W różnych branżach można niestety napotkać na poważne przeszkody, nie oferują one bowiem takiego rozwoju, jak na przykład branża informatyczna.

Programiści różnych języków komputerowych są tak bardzo potrzebni na współczesnym rynku pracy, że czasami warto po prostu wszystko postawić na jedną kartę i raz jeszcze poświęcić czas i energię na naukę. Dzięki temu można zdobyć zupełnie nowy zawód. Zawód przyszłości. Takie możliwości daje między innymi kurs Python.

Dlaczego warto uczyć się programowania w Python?
Chociaż nauczenie się programowania od podstaw nie jest prostym zadaniem i wymaga sporo czasu i zaangażowania, tak naprawdę jest zadaniem wykonalnym nie tylko dla stricte informatyków. Praktycznie każdy, kto potrafi dobrze obsługiwać komputer i zwyczajnie interesuje się informatyką czy programowaniem, może rozpocząć swoje szkolenie, na którym w ciągu kilku miesięcy intensywnej nauki i pracy zdobędzie wiedzę pozwalającą mu rozpocząć zupełnie nową drogę zawodową. Dlaczego warto uczyć się programowania właśnie w tym języku? Bo jest on niezwykle czytelny, uniwersalny, szeroko wykorzystywany do tworzenia zarówno potężnych serwisów (przykładem niech będzie doskonale wszystkim znany YouTube), jak też mniejszych aplikacji na przykład na telefon. To właśnie ten język kodowania jest wykorzystywany również przez NASA, Google czy IBM. Internetowi giganci powinni być zatem najlepszym dowodem na to, że ucząc się programowania właśnie w tym języku, przez bardzo wiele lat będzie można pracować nad tworzeniem kodu dla wielu różnych znanych współczesnych firm.

Programowanie od podstaw
Python to język wszechstronny, stworzony z myślą o programistach i informatykach, ale też przedstawicielem wielu różnych innych branż. Do czego może być stosowany? Do wykonywania obliczeń, jako silnik aplikacji internetowych i mobilnych, do tworzenia gier komputerowych. To język intuicyjny i prost w nauce dla osób, które nie miały wcześniej styczności z programowaniem, jego przyswojenie wymaga jednak rzetelnej pracy na kursach oraz w domu. Mocną cechą Pythona jest jednak to, że jego kod jest bardziej czytelne niż w przypadku na przykład innych języków (Java), dzięki czemu wymaga po prostu mniej pisania. Generuje to znacznie mniej błędów, łatwiej później również na bieżąco wprowadzać w nim ulepszenia czy poprawki. Jednym słowem to język najlepszy dla początkujących, którzy chcieliby wejść w świat programistów i zdobyć ten tak świetnie popłatny zawód. Kurs Python to zdecydowanie coś dla nich.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone