Zamknij

Monitoring do domu - warto czy nie?

14:38, 19.02.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

O bezpieczeństwie domu i jego domowników warto pomyśleć już na etapie budowy własnych czterech kątów. Niestety często motywuje nas do tego dopiero przykra sytuacja, jaką jest włamanie, czy kradzież. Pomyśl o tym, zanim wydarzy się coś nieprzewidzianego.

Czy wiesz, że monitoring domu możesz stworzyć samodzielnie? Pozwoli Ci to na dostosowanie elementów do Twoich potrzeb i wymagań. Dzięki temu stworzysz przestrzeń, w której wszyscy domownicy poczują się bezpiecznie i spokojnie. W sklepach znajdziesz zestawy, które możesz dowolnie skonfigurować. Oferują wiele różnorodnych możliwości. Dowiedz się o nich więcej.

Możliwości monitoringu – na co się zdecydować?

Przed zakupem systemu monitorującego zastanów się nad szeregiem udogodnień, w które ma być wyposażony. Po pierwsze, zdecyduj, gdzie mają znajdować się kamery. Tylko wewnątrz domu, czy również na podwórku? A może jedynie na zewnątrz? Od tego zależy, ile kamer musisz zakupić, a także jakie mają to być kamery, ponieważ na zewnątrz potrzebujesz innych niż do wewnątrz. Te, które znajdą się na podwórku muszą mieć specjalne obudowy i być odporne na nagle zmieniające się warunki atmosferyczne (śnieg, deszcz, grad itp.).

Warto także przemyśleć czy chcesz mieć podgląd bieżący z kamer, czy może nagranie ma być archiwizowane oraz dostępne do natychmiastowego wglądu? Co istotne, nowoczesne systemy umożliwiają również automatyczne włączanie się kamer, w momencie gdy ktoś pojawi się w przestrzeni przez nie rejestrowanej. To jeszcze nie koniec, ponieważ monitoring można również rozszerzyć o dodatkowy system alarmowy.

Jaki jest koszt monitoringu?

Nie ma co ukrywać, koszt dobrego systemu monitorującego nie jest niski. Podstawowe zestawy, w skład których wchodzą cztery kamery wewnętrzne oraz rejestrator wyposażony w dysk twardy, kosztują ok. 800 zł. Jeśli natomiast zdecydujesz się na nieco lepszy system z czterema kamerami zewnętrznymi dzienno-nocnymi i z rejestratorem z dyskiem twardym, będziesz musiał wydać ok. 1000-1500 zł. Z kolei naprawdę zaawansowane zestawy będą kosztowały nawet do 3000 złotych.

Rosnąca popularność systemów monitorujących

Nie da się nie zgodzić z faktem, że systemy do monitorowania są coraz lepsze, stąd ludzie coraz chętniej w nie inwestują. Dzięki stałej kontroli nad tym, co dzieje się w domu i na posesji dają ogromne poczucie bezpieczeństwa. A kiedy postanowisz wyjechać na wakacje z rodziną, zdalny podgląd z kamer pozwoli Ci mieć na oku Twoje cztery kąty w każdym miejscu na ziemi za pomocą laptopa, smartfona, czy tabletu.

Odpowiedni monitoring pomogą Państwu wybrać fachowcy ze sklepu Montersi.pl specjalizujący się w sprzedaży systemów alarmowych. Dodatkowo oferują różnego rodzaju akcesoria jak zasilacze PoE bądź transformatory video - https://www.montersi.pl/transformatory-video

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone