Zamknij

Zmywarka do małej kuchni - najlepsza jest 45 do zabudowy

08:11, 23.01.2019 | artykuł sponsorowany

Masz małą kuchnię, ale nie przeszkadza Ci to w codziennym gotowaniu dla swojej rodziny? Wymyślasz coraz to nowe potrawy, a rodzina rozsmakowała się w Twojej kuchni? Tylko co zrobić z piętrzącymi się naczyniami i garnkami? Najlepszym, ekonomicznym i szybkim rozwiązaniem jest zamontowanie zmywarki. Jeżeli wybierzesz zmywarkę do zabudowy, to nawet nie zauważysz zmian w swojej kuchni, bo urządzenie zostanie ukryte za frontem szafki. Czyż nie jest to doskonałe rozwiązanie?

Jak schować zmywarkę?

Nie musisz się martwić, że zmywarka mimo zabudowy będzie się odznaczała na tle całej kuchni. Nie musisz się też obawiać, że będzie widoczny panel sterowania. W tym momencie podczas montowania zabudowy zmywarki to od Ciebie zależy, czy wybierzesz model ze schowanym panelem w górnej części drzwi, czy wolisz drugie rozwiązanie. Tu znajdziesz ciekawe rozwiązania dla siebie.

Wielkość zmywarki

Zmywarka do zabudowy o szerokości 45 cm doskonale nadaje się do małej kuchni i pomieści około 10 kompletów naczyń. Bez problemu zmieszczą się w niej naczynia z ostatniego obiadu i garnki, w których gotował się posiłek.

Ile prądu zużyje urządzenie?

Klasa energetyczna zmywarki zawsze widoczna jest na przodzie urządzenia. Dobrze jest wiedzieć, jakie roczne zużycie energii mają poszczególne sprzęty, aby dokonać świadomego wyboru. Należy pamiętać, że skala zużycia szacowana jest przy poborze zimnej wody do mycia naczyń. Takie informacje głównie wyciągane są z testowych cykli mycia, które ustawiono na tryb niskiego zużycia energii. Pamiętaj zatem, że im wyższą klasę energetyczną posiada urządzenia, tym będzie bardziej energooszczędne. Więcej informacji o zmywarkach do zabudowy znajdziesz na tej stronie. Obecnie na rynku dominują sprzęty w klasie energetycznej A+ i A++, dlatego szukając zmywarki do zabudowy, warto poruszać się właśnie w sprzętach z tymi dwoma oznaczeniami.

Ile wody zużyje jeden cykl?

Dokładne zużycie wody należy obliczyć na podstawie informacji o pojemności i na podstawie programu, który został wybrany. Szacowany średni jeden cykl zmywania, zużywa ok. 10 litrów wody. Warto wiedzieć, jak czytać specyfikację produktu – producent na etykiecie podaje ilość zużytych litrów wody w programie ECO. W związku z powyższym wybierając inny program, musisz być przygotowana na zużycie większej ilości wody.

A na koniec – poziom hałasu?

Czy zmywarki są głośne? Tak, to odpowiedź osoby, która sama użytkuje zmywarkę i z pewnością jest to jedna z większych uciążliwości tańszych urządzeń. Osoby, które mają aneks kuchenny połączony z salonem, mogą dotkliwie odczuwać posiadanie zmywarki. Wrażenie szumu, lejącej się wody i dudnienia, może im towarzyszyć przez ponad 3 godziny programu ECO. Jedno jest pewne, że zmywarka w zabudowie mebli będzie cicha i mniej uciążliwa w porównaniu z jej odpowiednikiem wolnostojącym. To już jakiś plus prawda? Kliknij i sprawdź.

(artykuł sponsorowany)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone