Zamknij

Sesje noworodkowe - czy to dobry prezent dla młodej mamy?

10:14, 13.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Sesje noworodkowe wciąż dopiero, mówiąc kolokwialnie, raczkują w naszym kraju. Jednak z roku na rok coraz więcej osób decyduje się wziąć w nich udział. Czy zatem jest to dobry pomysł na prezent dla młodych rodziców? Sprawdźmy to.

Czym jest sesja noworodkowa?

Zanim zaczniemy zastanawiać się, czy sesja noworodkowa to dobry pomysł na prezent, poświęćmy parę linijek na wyjaśnienie czym jest taka sesja jest. Otóż sesje noworodkowe, jak sama nazwa wskazuje, są to sesje zdjęciowe, których głównym, i najczęściej jedynym, bohaterem jest niemowlak. W Polsce sesje noworodkowe nie cieszą się taką popularnością, jak ma to miejsce chociażby w Stanach Zjednoczonych, ale z roku na rok przybywa chętnych rodziców do wzięcia w nich udziału. Sesja noworodkowa ma bardzo sztywne ramy czasowe. Nie może być wykonana za późno oraz za wcześnie. Dziecko jest noworodkiem do końca pierwszego miesiąca życia, jednak zdaniem większości fotografów, najlepiej jest wykonać ją między 6. a 14. dniem życia dziecka, bowiem w tym okresie przyjmuje ono jeszcze naturalną pozycję z brzucha matki. Niektórzy fotografowie twierdzą jednak, że można wydłużyć ten okres do 21 dni.

Sesje noworodkowe – gdzie szukać fotografa?

Jako, że sesje noworodkowe nie są w Polsce najpopularniejszą formą fotografii, możesz mieć trudności ze znalezieniem odpowiedniego fotografa. Na szczęście, od czego jest internet. Z pomocą przyjdzie nam niezastąpiona wyszukiwarka Google, w którą wystarczy wpisać frazę „sesje noworodkowe Warszawa”, „sesja noworodkowa Warszawa” czy „fotograf noworodkowy Warszawa”. Oczywiście jeżeli mieszkasz w innym mieście, wpisujesz je w miejscu Warszawy. Jak wygląda taka sesja? Sprawdź pod tym linkiem przykładowe zdjęcia. Dobrze jest wiedzieć, z czym ma się do czynienia.

Czy sesja noworodkowa może być prezentem?

Przechodzimy do najważniejszej części tego tekstu – odpowiedzi na pytanie, czy sesja noworodkowa nadaje się na prezent. Odpowiadamy – nie. Sesje noworodkowe to wciąż novum na polskim rynku i nie każdy o nich słyszał. Chociażby dlatego nie należy dawać jej w prezencie młodym rodzicom. Drugi powód jest o wiele poważniejszy. Świeżo upieczeni rodzice często starają się chronić swoje dziecko przed każdym dorosłym przez pierwsze dni jego życia. Oznajmianie im kilka godzin po urodzeniu się dziecka, że ze tydzień odwiedzi ich fotograf nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli chcesz ich obdarować w ten sposób, lepiej porozmawiaj z nimi na kilka tygodni przed planowanym rozwiązaniem ciąży. Zapytaj, czy chcieliby otrzymać taki prezent i jeżeli wyrażą zgodę, dopiero wtedy przejdź do poszukiwań fotografa.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone