Zamknij

Wysyłanie pieniędzy do Polski - jak sposób będzie najszybszy i najbezpieczniejszy?

13:42, 17.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wspieramy finansowo bliskich, zabrakło nam gotówki na wakacyjnym wyjeździe, a może straciliśmy za granicą wszystkie pieniądze - przesyłanie pieniędzy z zagranicy może mieć rożne uzasadnienie. Niezależnie jednak od potrzeby, wysyłaniu środków za granicę zawsze towarzyszy obawa o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. To jednak nie wszystko. Szukamy rozwiązania, które oprócz bezpieczeństwa gwarantuje nam również krótki czas realizacji oraz uczciwą prowizję pośrednika. Jaką usługę powinniśmy wybrać?

Wysyłanie pieniędzy do Polski z zagranicy to powszechna praktyka wśród emigrantów zarobkowych. Z tej formy korzystają również wyjeżdżający za granicę na wakacje, choć w ich przypadku zazwyczaj transfer pieniędzy odbywa się z Polski za granicę. Bez względu na powód, wysyłka pieniędzy za granicę stanowi szybki zastrzyk gotówki dla odbiorcy. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie dla pracujących za granicą, którzy w ten właśnie sposób pomagają krewnym w ojczyźnie. Szukając odpowiedniej usługi umożliwiającej przesyłanie pieniędzy do Polski kierują się przede wszystkim czasem realizacji, wysokością prowizji i bezpieczeństwem. Czy możliwe jest wysyłanie pieniędzy do Polski szybko, tanio i bezpiecznie?

Oczywiście, ale wbrew powszechnie krążącej opinii to nie banki zagwarantują nam wszystkie te cechy w jednej usłudze. Na pewno będzie bezpiecznie, ale tanio i szybko niekoniecznie. Rozważając wysyłkę pieniędzy do Polski warto wziąć pod uwagę sposób, jakim jest przekaz pieniężny. Ta forma wysyłania pieniędzy znana jest już od prawie 200 lat. W przeciwieństwie od przelewu bankowego, przekazy pieniężne opierają się tylko na jednym pośredniku. A to najlepsza gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale również niskich opłat za usługę.

- Wysyłanie pieniędzy do Polski za pomocą przekazu pieniężnego to zdecydowanie najszybsza forma transferu pieniędzy pomiędzy dwoma krajami – wyjaśnia ekspert Monetia24, platformy oferującej przesyłanie pieniędzy do Polski m.in. z Wielkiej Brytanii. – Intuicyjna obsługa platformy, a przede wszystkim szybkie przeprowadzenie operacji sprawiają, że pieniądze trafią do odbiorcy już w ciągu kilkudziesięciu minut – dodaje.

Jeden pośrednik to krótszy czas realizacji, ale i jedna prowizja. W przypadku Monetia24 jest ona proporcjonalna do wysyłanej kwoty. Dzięki przejrzystemu interfejsowi sprawdzimy od razu, ile wyniesie prowizja od wysyłanej kwoty, a także ile po przeliczeniu na złotówki otrzyma odbiorca. Co ważne, Monetia24 umożliwia nam przesłanie pieniędzy do Polski w kilku walutach, w tym funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich, koronie szwedzkiej czy franku szwajcarskim.

Bezpieczeństwo przekazów pieniężnych gwarantuje w Polsce ustawa o usługach płatniczych z 2011 r., która wymienia wszystkie rodzaje dostawców usług płatniczych. Zalicza się do nich również platforma Monetia24, która dodatkowo nadzorowana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego. Wszystko to daje nam pewność, że nasze pieniądze powierzamy sprawdzonym instytucjom.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone