Zamknij

Jak powinno się czyścić krzesła z ekoskóry?

10:09, 28.06.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Utrzymanie porządku w domu nie należy do najprostszych spraw. Zwłaszcza, gdy mowa o powierzchniach innych niż blaty czy stoły. Jak czyścić krzesła ze skóry? Czego unikać i co stosować?

Zawsze w modzie

Krzesła tapicerowane ze skóry to modny i wygodny mebel. Nie tylko dobrze wygląda w każdym pomieszczeniu, ale jest także wytrzymałe. A to duża zaleta, bowiem krzesła to jedne z najbardziej eksploatowanych mebli w naszym domu. Krzesła, obok łóżka czy sofy muszą każdego dnia wytrzymywać nie tylko siedzenie na nich, ale i kontakt z różnymi substancjami. Krzesła ze skóry ekologicznej są wodoodporne, nie straszny im kurz, drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Ekoskóra działa jak tarcza, która odpycha to, co jej szkodzi. Oznacza to, że możemy niemal zapomnieć o potrzebie jej mycia. W sumie wystarczyłaby tylko wilgotna ściereczka, którą w razie potrzeby przetarlibyśmy nasze krzesło. Czy to jednak znaczy, że w ogóle nie musimy ich myć?

Krzesła z ekoskóry – czyszczenie

Oczywiście, że nie. Krzesła ze skóry ekologicznej należy również czyścić i o nie dbać, jak o każdy inny mebel. Od czego więc zacząć? Od wiedzy, czego nie robić. Krzesła z ekoskóry trudno jest zabrudzić, jednak łatwo je zniszczyć. Wystarczy, że użyjemy produktu na bazie alkoholu, nafty, amoniaku czy innego równie żrącego specyfiku. Oprócz tego zaszkodzą jej także detergenty, rozpuszczalniki, wybielacze i zmywacze. Ich użycie może doprowadzić do powstania przetarć, przebarwień, a nawet pęknięć skóry. Jeżeli chcemy używać środków chemicznych, powinniśmy sięgać wyłącznie po takie, które są dedykowane dla ekoskóry. Nie są one jednak niezbędne, bowiem domowe sposoby spisują się równie dobrze. Szmatka z miękkiego materiału (np. mikrofibra) zamoczona w wodzie z szarym mydłem rozwiąże sprawę. Po czyszczeniu wystarczy wziąć kawałek ręcznika papierowego i przetrzeć powierzchnię krzesła do sucha – ot, i to wszystko.

Pozostałe informacje

Jak już pewnie zdążyłeś zauważyć, czyszczenie krzeseł tapicerowanych ekoskórą jest dziecinnie proste. Jednak mimo to należy pamiętać o kilku dodatkowych zasadach, które pozwolą uniknąć zniszczenia materiału. Wszystkie z nich poznasz na blogu https://innamarka.pl/. Używając ściereczki do czyszczenia, zadbaj by nie była to kolorowa szmatka, np. po poszewce na poduszkę. Jej użycie może doprowadzić do trwałego odbarwienia materiału i zniszczenia mebla. Jeżeli zaś zależy nam na połysku, możemy użyć zwykłego kremu do rąk. Wystarczy wyczyścić krzesło i delikatnie wetrzeć w nie niewielką ilość kosmetyku

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone