Zamknij
REKLAMA

Rozpuszczalniki organiczne – które z nich są bezpieczne?

09:20, 06.04.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj
Fot. materiał partnera

W codziennym życiu często nie mamy świadomości, że stykamy się z rozpuszczalnikami organicznymi. Zazwyczaj są to związki chemiczne, w stu procentach bezpieczne dla ludzkiego zdrowia oraz życia. Gdzie możemy je spotkać? W jakich produktach występują?

Co to są rozpuszczalniki organiczne?

Zanim przejdę do konkretów, dobrze byłoby wyjaśnić, czym w ogóle są rozpuszczalniki organiczne. Najprościej mówiąc są to związki organiczne, zbliżone do siebie pod względem właściwości fizycznych i chemicznych. Najczęściej do tej grupy zaliczane są lotne ciecze. Można je rozpuścić w roztworach wielocząsteczkowych substancji organicznych.

Rozpuszczalniki organiczne - zmywacze do paznokci

Aceton jest najczęściej stosowanych na co dzień rozpuszczalnikiem organicznym. Związek ten znajduje się głównie w zmywaczu do paznokci. Każda kobieta chociaż raz w życiu malowała paznokcie, a jak straciły już swój atrakcyjny wygląd, to niezbędny jej był właśnie zmywacz do paznokci z acetonem. Z tego względu, można stwierdzić z pewnością, że aceton jest bezpieczną dla zdrowia substancją. Aktualnie zmywacze do paznokci, oprócz tego, że zawierają w sobie wspomniany wcześniej aceton, to w ich składzie znajdują się też inne składniki, takie jak na przykład witaminy. Założenie jest takie, że gdy stosuje się zmywacz do paznokci, to dba on również o nasze paznokcie we właściwy sposób. Dlatego do zmywacza do paznokci dodaje się witaminy.

Octan etylu - w lakierach, farbach i perfumach

Każda kobieta stosuje perfumy. Niektóre codzienne, inne tylko na wielkie wyjścia. Pytanie odnosi się do tego, co powoduje, że perfumy mają tak ładny zapach. Pewnie Ty też je sobie kiedyś zadawałeś. Trzeba więc wiedzieć, że za miły dla nosa aromat perfum odpowiedzialny jest przede wszystkim octan etylu. To kolejny rozpuszczalnik organiczny, który występuje w składzie produktów stosowanych każdego dnia. Te rozpuszczalniki mają bardzo ładny zapach. Określa się go też jako eteropodobny. Można go znaleźć nie tylko w perfumach, ale również w farbach, lakierach, jak również w części produktów żywnościowych. W tej ostatniej sytuacji, stosuje się dopuszczalną oraz bezpieczną dla ludzkiego zdrowia i życia ilość tego składnika. Powoduje on, że potrawa jest bardziej aromatyczna.

Na stronie http://oqema.pl/produkty/branza-techniczna/rozpuszczalniki-organiczne/ rozpuszczalniki organicznej wysokiej jakości.

Rozpuszczalniki organiczne, co je łączy z kosmetykami?

Rozpuszczalniki organiczne to też alkohol izopropylowy. Krem do rąk, krem do ciała, a może tonik? Wszystkie te produkty są przecież przez Ciebie stosowane na co dzień. Bardzo istotne jest to, że znajduje się w nich kolejny rozpuszczalnik organiczny, czyli alkohol izopropylowy. Jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Dodaje się go właśnie do wymienionych wcześniej kosmetyków. Jest on odpowiedzialny między innymi za właściwą konsystencję kosmetyku, jego kolor oraz zapach. Nie wpływa to na fakt, że rozpuszczalniki organiczne muszą być dodane do kosmetyków we właściwej, bezpiecznej oraz zgodnej ze wszelkimi standardami bezpieczeństwa ilości.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone