Zamknij
REKLAMA

Jak dobrze zaaranżować mieszkanie? Podstawa to proporcja

00:00, 15.11.2017 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Rozmowa z Dorotą Cichowicz - właścicielką „Manufaktura Studia Aranżacji Okien i Wnętrz ", "Centrum Dekoracji Okien”,,„Dekoexpress”, oraz współwłaścicielką „Krawca Wnętrz” w Warszawie

Jakie są najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz?

- Trendy się zmieniają. Oczywiście są bardzo istotne i wpływają na nas. Kolorystyka, która jest powielana w mediach i internecie, w sposób nie do końca zaplanowany oddziałuje na nas. Dlatego trendy są według mnie istotne, ale nie aż tak , jak podstawowa kwestia w projektowaniu czyli proporcje. O tym powinniśmy pomyśleć za każdym razem, kiedy zaczynamy remont. Jeżeli ludzie nie mają tych umiejętności a mogą sobie na to pozwolić, to powinni zwrócić się do tych, którzy są przygotowani plastycznie i potrafią się tym podzielić.

Im mamy większą świadomość tego, że mieszkanie musi pełnić funkcję i pokazową i estetyczną, tym więcej osób zgłasza się do pani z prośbą o pomoc?

- Mam trzy firmy w Toruniu: "Manufakturę", która funkcjonuje już od 17 lat, Jest to miejsce dla najbardziej wymagających klientów. Od kiedy zaczynaliśmy pracę, na początku jeszcze na Moście Paulińskim, do teraz w zabytkowej Villi na toruńskich Stawkach firma ta bardzo się rozrosła. Ilość klientów z którymi pracowałam i pracuję obecnie jest ogromna.”Centrum Dekoracji Okien" utworzyłam z myślą o tych, którzy doceniają wagę dekoracji okiennych, chcą je scalić ze swoimi marzeniami i możliwościami. Tutaj można znaleźć markowe tkaniny i pomoc projektantów dekoracji.W ostatnim czasie postanowiliśmy stworzyć nową firmę, która w oparciu o tkaniny wysokiej jakości proponuje uproszczoną usługę w korzystnej cenie. Nazwałam ją ”Dekoexpress” ze względu na szybkość wykonania dekoracji. Potrzeba korzystania z porad fachowców jest coraz większa, bo mamy większą świadomość, że pieniądze możemy wydać i bardzo dobrze i niestety w sposób absolutnie nietrafiony. Możemy wydać na aranżację mieszkania bardzo duże pieniądze i będą one źle wydane, a można dobrze urządzić mieszkanie za relatywnie niewielkie pieniądze, zachowując swój styl i dobre proporcje.

Kiedy spotyka się pani z ludźmi, którzy potrzebują pomocy w urządzaniu mieszkań, uzupełnieniu ich o tkaniny, dywany, to od czego zaczynacie współpracę?

- Podstawą jest rozmowa, bo projekt musi być oparty na tym, czego potrzebują ludzie, a ludzie potrzebują różnych rzeczy. Niektórzy dobrze czują się w zimnej kolorystyce, inni wręcz przeciwnie. To rodzi się podczas rozmowy i na jej bazie buduje się cały projekt.

Centrum Dekoracji Okien mieści się przy ul. Lubickiej 33

Zdarza się tak, że wizja klienta kłóci się z pani zmysłem estetycznym i polemizujecie?

- Bywa tak i to jest częste. Zazwyczaj jednak ludzie, którzy korzystają z mojej pomocy czują, że to co potrafią nie wystarczy i pomoc zawodowca jest niezbędna. Rzadko jest tak, że próbuję przekonać kogoś na siłę do jakiegoś rozwiązania. 

Świadomość tego, że to jak urządzimy nasze mieszkanie, ma wpływ na jakość naszego życia jest coraz większa?

- Zdecydowanie tak uważam. Dobrą robotę robią czasopisma czy portale i blogi, które pokazują dużo światowych realizacji. W Polakach jest coraz więcej estetycznej wrażliwości. Powstaje coraz więcej dobrych wnętrz. Niestety problemem z którym bardzo często się spotykam jest to, że nie mamy świadomości kosztów, które trzeba ponieść, aby uzyskać wymarzony efekt. Ostatnio pracowałam z bardzo sympatyczną klientką, która pokazywała rozwiązanie wprost z jakiegoś czasopisma. Nie wiedziała, że efekt pokazany na zdjęciu osiągnięto stosują duże ilości tkaniny. A pani chciała, aby jej ilość była tylko symboliczna. Znalazłyśmy złoty środek i klientka otrzymała wymarzone dekoracje.

Jakie to jest dobre wnętrze?

- To wnętrze, które ma dobre proporcje, to jest podstawa. Nawet najlepsze przedmioty zestawione w zły sposób nie będą tworzyły dobrego wnętrza. Bardzo rzadko się zdarza, aby pałacowe wnętrza udało się przenieść do nawet najpiękniejszego mieszkania. O tym musimy pamięta, że przestrzeń, jej charakter w mocny sposób determinują wprowadzone rozwiązania. Chociaż i tu udaje się pogodzić marzenia klientów z możliwościami miejsca. Ze wspólniczką z „Krawca Wnętrz” w Warszawie dopełniłyśmy nieduży apartament współtworząc w nim bardzo kobiecy i energetyczny buduar. Było to wejście do zupełnie innego świata, ale był to kolorowy i pełen witalności świat właścicielki.

Był jakiś najtrudniejszy i najbardziej pamiętny projekt?

Jednym z nich jest projekt nad którym pracuje od kilku lat. Jest to prawdziwy pałac, który wymaga dużego zaangażowania. Ma wymagających właścicieli, dali sobie czas i robią to sukcesywnie. Każde z pomieszczeń jest oddzielnym wyzwaniem. Właśnie dla takich wymagających, wiedzących czego chcą klientów tworzyłam "Manufakturę". Praca ręczna, indywidualna przy takich projektach ma pełne zastosowanie. Dużo było takich zadań, które były dla mnie bardzo inspirujące. Często to ludzie, którzy się do mnie zgłaszali mnie pozytywnie zaskakiwali. Budzili moją ciekawość i zapalali mnie do zupełnie nowatorskiego spojrzenia na ich przestrzeń. Nie robię rzeczy masowo, nie popadam w schematy. Zajmujemy się także dekoracją w ciekawych tkaninach, które są dostępne dla szerszego grona odbiorców. Dla nich otworzyliśmy "Centrum Dekoracji Okien”. Tutaj także pracują wykształcone projektantki, współtworzące dekoracje okienne. Przestrzeń wokół okna, te tzw. dekoracje okienne, są bardzo ważne dla wnętrza. Zajmują przecież nierzadko nawet cała ścianę. Jeśli taka ściana jest źle zaaranżowana , to bardzo mocno oddziałuje to na resztę wnętrza. Często je wręcz całkowicie psuje.

O ile dekoracja wnętrz jest już popularna, to dekoracja okien to ciągle nisza. Jak ważny jest to element ?

Wydaje się, że okno to rzecz drugorzędna, a tak naprawdę zwracając uwagę na proporcję, to jest ono bardzo ważne. Na ścianie, na której są okna, trudno jest powiesić obrazy, jest mało przestrzeni, więc jeżeli to jest źle zaprojektowana przestrzeń to tak jak powiedziałam, potrafi zniszczyć wszystkie wcześniejsze wysiłki. Kiedy wchodziłam do takich wnętrz, gdzie proszono nas o zmianę takich źle dobranych dekoracji, zaskakujące dla klientów było to, że tak wiele to potrafiło zmieni. Bądźmy w tej kwestii uważni. Wybierając amatorskie rozwiązania, moim zdaniem, marnujemy pieniądze. Dzisiaj klienci niezależnie od wieku poruszają się coraz pewniej w kwestiach wnętrzarskich. Dla takich osób niezależnie od wieku przygotowaliśmy ofertę „Dekoexpress". Tutaj klienci wybierają rodzaj tkanin, sposób ich zaaranżowania, a my tylko pomagamy w tym wyborze. Dokonujemy pomiarów jeśli klient sobie tego życzy i montujemy dekoracje.

Jak się z państwem skontaktować?

Zmieniając wnętrza na harmonijne można wprowadzić więcej harmonii we własnym życiu. Każda firma ma swoją stronę internetową: www.manufaktura.com.plwww.cdo.torun.pl oraz www.dekoexpress.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%