REKLAMA

Jaki kocioł gazowy wybrać?

00:00, 12.10.2017 | materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. materiał partnera

Budujesz dom? A wiec z pewnością masz jeszcze wiele niewiadomych w tej kwestii. Ważna jest nie tylko zewnętrzna strona domu, ale i wewnętrzna. Trzeba więc, posiąść taka wiedzę, albo fachowców, żeby dom prezentował się pięknie i mieszkało się w nim przyjemnie. W przypadku naszego klimatu, konieczna jest jednak podstawowa kwestia jaką jest ogrzewanie. W zimie, bez niego nie dałoby się swobodnie funkcjonować.

Jednak ogrzanie domu, to nie taka prosta sprawa. Trzeba bowiem mieć odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będzie nie tylko ciepła woda w kranie, ale także ciepło w domu. Podstawowa kwestia, o którą trzeba zadać to ocieplenie domu. Jeśli tego zabraknie, to piec będzie pożerał ogromne ilości opału, gdyż ciepło będzie uciekać bardzo szybko przez mury. Kolejna kwestią jest odpowiedni piec.

Kocioł gazowy – rodzaje

Doskonałym wyborem do ogrzewania domu jest kocioł gazowy. Są one bowiem bardzo proste w obsłudze i zawsze gotowe do pracy. Doskonale nadaje się do małego domku lub mieszkania, gdyż nie zajmuje dużo miejsca. Taki kocioł ogrzewa zarówno cały dom, jak i wodę. Zanim jednak wybierzesz się do sklepu, aby takowy zakupić, zobacz czy poszczególne kotły się różnią oraz który najlepiej sprawdzi się w twoim domu jako źródło ciepła.

Kotły gazowe, mimo iż różnią się rodzajami, mają jedna wspólna cechę i jest to rodzaj paliwa jakim są napędzane. Wyróżnić możemy kotły:

1. Ze względu na usytuowanie: wiszące oraz stojące.

2. Ze względu na funkcjonalność: jedno i dwufunkcyjne

3. Ze względu na sposób odprowadzania spalin oraz budowę komory spalającej, a także połączony z tym system czerpnięcia powietrza do spalania: kotły z zamkniętą komorą spalania oraz kotły z otwartą komorą spalania.

4. Ze względy na sposób działania: kondensacyjne oraz tradycyjne

Prawidłowo zaprojektowany piec – wybór fachowca

Bardzo ważne jest to, aby już na etapie planowania pieca pojawił się prawidłowy przepływ. Jeśli zawór zwrotny, zostanie nieprawidłowo umiejscowiony czy tez nieodpowiednio dobrany, to spowodować może mnóstwo kłopotów podczas pracy całej instalacji. Oprócz błędów w zaworach zwrotnych mogą nastąpić także inne problemy. Aby takowych uniknąć, warto postawić na dobrego i doświadczonego fachowca, który będzie wiedział jak piec przygotować i zamontować. Z racji, że kocioł służyć ma nam wraz z instalacją kilkanaście lub więcej lat, warto nie oszczędzać w tej kwestii. Lepiej jest dopłacić komuś kto się zna, niż później mieć problemy z cały m systemem grzewczym przez jedno niedopatrzenie. 

(materiał partnera)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018