Zamknij
REKLAMA

Sto tysięcy koni na lotnisku. Wielkie ściganie w Toruniu już w najbliższy weekend

12:30, 28.08.2017 | Materiał partnera
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Materiały promocyjne

Gdzie można znaleźć auta szybsze niż bolidy Formuły 1? W wyczynowej odmianie wyścigów równoległych. I właśnie takie samochody zjadą do Torunia w pierwszy weekend września!

Wyścigi na ćwierć mili z udziałem najszybszych samochodów i motocykli w Polsce, europejska czołówka tej dyscypliny, pokazy driftingu, tuningowane auta, a także motocykle znane z rywalizacji na torach wyścigowych to tylko część atutów dużego wydarzenia motorsportowego, które w dniach 2-3 września odbędzie się na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. 

Nie zabraknie darmowej strefy zabaw dla dzieci i gości specjalnych. Wszystko w ramach finałowej rundy Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych, który odbywa się pod auspicjami Polskiego Związku Motorowego. Zmagania kończą jednocześnie rywalizację w tegorocznym cyklu Pucharu Europy Centralnej. Z tego powodu zawody w Toruniu będą miały międzynarodową obsadę. Swój przyjazd zapowiedzieli m.in. goście z Rosji, Ukrainy, Norwegii i Holandii.

Dwie pierwsze rundy tegorocznego Pucharu Polski odbyły się Białej Podlaskiej, trzecia – na lotnisku w Wilczych Laskach koło Szczecinka.  W grodzie Kopernika odbędzie się finał cyklu. Z tego powodu na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego można spodziewać się naprawdę mocnej obsady. Organizatorzy liczą, że w toruńskiej rundzie weźmie udział przeszło stu uczestników – kierowców niezwykle szybkich aut i motocykli. 

Najmocniejsze z nich mają nawet po około 2000 tysiące koni mechanicznych. Ich przyspieszenia oscylują, bagatela, nawet na poziomie: od 0 do 100 kilometrów na godzinę – 1,5 sekundy; 0-200km/h – 4,5 sekundy! Dla porównania bolidy Formuły 1 przyspieszają do „setki” w czasie 1,7-,1,9s. Najszybsze z  samochodów, które na początku września pojawią się w Toruniu, po pokonaniu odcinka ćwierć mili (402,336m), tuż za metą mają prędkości bliskie 300km/h!

Rywalizacja w Toruniu będzie odbywała się w sumie w 18 klasach uzależnionych m.in. od rodzaju napędu oraz poziomu modyfikacji pojazdów. W rywalizacji biorą udział również torunianie. Niewątpliwe ciekawie będzie też poza „bieżnią”, po której będą ścigali się specjaliści od sprintu samochodowego i motocyklowego. W oba dni planowane są pokazy driftingu, a także tak zwane bloki drift taxi, w trakcie których wszyscy zainteresowani za stosunkowo niedużą opłatą będą mogli zasiąść na prawych fotelach tuż obok wyczynowych kierowców i poczuć emocje związane z jazdą w kontrolowanym poślizgu. 

Wśród drifterów znajdzie się m.in. Arkadiusz Hinc, torunianin biorący udział w prestiżowym międzynarodowym cyklu Drift Masters GP. Duże wrażenie z pewnością będą robiły nie tylko rozpędzone maszyny. Nie  zabraknie statycznych wystaw, w trakcie których dumnie zaprezentują się zabytki motoryzacji, tuningowane, „odpicowane” samochody, a także motocykle Ducati Toruń Motul Teamu, ścigające się w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski i międzynarodowym cyklu Alpe Adria.

Organizatorzy szacują, że łączna moc tych wszystkich maszyn, które wezmą udział w wydarzeniu, może przekroczyć nawet 100.000 koni mechanicznych! Imprezę poprowadzi znany dziennikarz TVN Turbo – Patryk Mikiciuk. Na sobotę przewidziano przejazdy kwalifikacyjne uczestników pucharu i tzw. public race, czyli blok, w trakcie którego wszyscy zainteresowani amatorzy także będą mogli spróbować swoich sił na dystansie ćwierć mili. Przejazdy półfinałowe i finałowe zaplanowano na niedzielne popołudnie. Dekoracja zwycięzców nastąpi około godz. 17.00. 

Bilety w cenach: 20 zł (jednodniowy), 30 zł (dwudniowy). Dzieci - wstęp wolny.

Program wydarzenia:

Sobota, 02. września,  godz. 12.00-20.00

Puchar Polski w Wyścigach Równoległych – kwalifikacje
Public Race
Drift taxi, pokazy driftingu
Wystawy aut, m.in. Show & Shine
Super Puchar – najszybsze 16 samochodów i motocykli dnia

Niedziela, 03. września, godz. 10.00-17.00

Puchar Polski w Wyścigach Równoległych - kwalifikacje, półfinały, finały
Pokazy driftingu, drift taxi
Wystawy aut i motocykli, m.in. Show & Shine

Więcej na Facebooku – fanpage'u Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

(Materiał partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

gośćgość

2 0

Czy organizator przewiduje "zorganizowanie" również parkingu, czy kolejny raz samochody będą parkować gdzie popadnie? 14:27, 28.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TN MediaTN Media

0 0

Parking dla widzów będzie znajdował się obok płyty lotniska, w pobliżu parkingu dla zawodników. Miejsca będzie bardzo dużo. Będzie bezpłatny. Kierowca i pasażerowie płacą jedynie za wejściówki. 21:24, 28.08.2017


gośćgość

0 0

Czy organizator przewiduje "zorganizowanie" również parkingu, czy kolejny raz samochody będą parkować gdzie popadnie? 14:29, 28.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ostra jazdaostra jazda

2 1

a na czym/ pojadą tacy uznani toruńscy driiff'erzy jak Szojringowa, Lenz i Myrcha. Indywidualnie,na solo? czy w trijo? 14:34, 28.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KRZYSZTOFKRZYSZTOF

2 2

Na tobie. 15:14, 28.08.2017


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018