REKLAMA

Pomagają tym, którym inni nie pomogli

00:00, 12.07.2017 | Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Skomentuj
Sanatorium "Pod Tężniami" ma bardzo bogatą ofertę

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku odnosi kolejne sukcesy. Do Kliniki trafiają osoby z innych uzdrowisk, którym nikt nie był w stanie pomóc i wyjeżdżają uleczeni. Jak to możliwe? Co takiego wyjątkowego jest w Klinice „Pod Tężniami” w Ciechocinku? Co powoduje, że ludziom ustępują dolegliwości bólowe, z którymi mieli do czynienia przez wiele lat?

Kira z Warszawy, 78 lat -  „Byłam w kilku obiektach w Polsce. W jednym zrobili ze mnie kalekę. Miałam tam wypadek. W drugim mi nie pomogli. Dopiero tu znalazłam specjalistów, którzy uratowali moją nogę, już trzy razy kierowaną do amputacji. Chwalę fachowość lekarzy i rehabilitantów w Klinice „Pod Tężniami”. 

Grażyna z Aleksandrowa Kujawskiego, 38 lat – „Miałam potwierdzoną w badaniu rezonansem magnetycznym dyskopatię L4-L5. Zostałam zakwalifikowana do zabiegu operacyjnego. Bardzo bałam się operacji i powikłań. Trafiłam do Kliniki „Pod Tężniami”. Poddałam się terapii manualnej, a następnie systematycznie ćwiczyłam zgodnie z zaleceniami fizjoterapeuty. Ponowny rezonans po pobycie w Kliniki wykazał zmniejszenie rozmiarów krążka międzykręgowego - neurochirurg odstąpił od zabiegu. Do teraz nie wierzę w to co się stało!”.

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku istnieje od ponad 35 lat. Zajmuje się minimalizowaniem i likwidowaniem dolegliwości, a co najważniejsze przyczyn, związanych z bólem kręgosłupa, dyskopatią, rwą kulszową, migrenami kręgopochodnymi, bólem mięśni i stawów, stanami zapalnymi stawów, stanami po urazach i operacjach ortopedycznych, ostrogami piętowymi, „łokciem tenisisty” i „golfisty”, nadciśnieniem tętniczym.

- Leczenie w naszej Klinice przebiega kompleksowo. Bardzo dużo uwagi przywiązujemy do diagnostyki i poszukiwania przyczyny występujących objawów. W momencie kiedy nie jesteśmy pewni diagnozy, angażujemy kolejnych specjalistów i urządzenia, w celu bardzo dokładnego poznania powodu dolegliwości. Dopiero dotarcie do przyczyny choroby pozwala nam na skuteczne leczenie - mówi Marcin Cikorski, Dyrektor Obsługi Hotelu Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II w Ciechocinku.

Klinika dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i laboratoryjnym. Goście rozpoczynają swój pobyt od wizyty u lekarza, następnie trafiają do Laboratorium Badawczo-Rozwojowego, gdzie dokładnie analizujemy stopy i postawę ciała.

- W dotychczasowej praktyce przebadaliśmy w Laboratorium Badawczo-Rozwojowym około 10 tysięcy osób i u każdej z nich występowały mniejsze lub większe nieprawidłowości stanowiące potencjalne źródło dolegliwości. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo powszechności  takich zaburzeń, to lekarz lub terapeuta musi zdecydować czy są one istotne w przebiegu leczenia obecnych dolegliwości, a także czy możliwe i zasadne jest ich korygowanie. Badanie w Laboratorium samo w sobie jest wstępem, ułatwieniem pracy terapeuty i lekarza, ale żeby przyniosło skutek musi być kontynuowane prze dalsze postępowanie, takie jak choćby terapia manualna, ćwiczenia, czy w razie potrzeby specjalistyczna konsultacja lekarska lub badania dodatkowe - mówi Michał Dylewski, Główny Specjalista ds. Diagnostyki Układu Ruchu.

Klinika jest podmiotem leczniczym, który nie posiada umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. To powoduje, że musi sprostać oczekiwaniom komercyjnych Klientów, którzy są bardziej wymagający.

- To nasi pacjenci potrzebujący wysoko kwalifikowanej pomocy niejako wymogli na Zarządzie zatrudnienie specjalistów z dziedziny rehabilitacji. Przybywają do nas chorzy z polecenia innych pacjentów lub kierowani z ośrodków leczniczych, które nie posiadają w ofercie podobnych usług. Pacjenta traktujemy holistycznie, w razie potrzeby uzupełniamy diagnostykę  wykonując badania krwi i moczu od morfologii po markery nowotworowe, wykonujemy również  nieinwazyjne  badania w kardiologiczne w Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej. W razie potrzeby oferujemy lekarskie konsultacje specjalistyczne, zabiegi dermatochirurgiczne i z zakresu medycyny estetycznej. Stosowanie nowoczesnych metod rehabilitacji i balneologii z odpowiednio dobraną fizykoterapią  i masażami przynosi  najlepsze efekty w leczeniu przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Bardzo ważną rzeczą jest  wdrożenie diety i edukacja prozdrowotna, która razem z konsultacjami dietetycznymi i psychoterapią oferowana jest naszym pacjentom - mówi Izabela Kowacka, Wiceprezes Zarządu ds. Lecznictwa.

Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II Spółdzielnia Usług Medycznych rozpoczęła swoją działalność w 1979 roku, początkowo jako Sanatorium „Pod Tężniami” dysponując 1 budynkiem, 155 miejscami noclegowymi, oferując 30 zabiegów leczniczych. Obecnie obiekt składa się z 5 budynków, jest w stanie przyjąć jednocześnie 460 osób, oferuje ponad 100 zabiegów. Klinika w roku 2016 obsłużyła gości z 35 krajów świata. 

W Klinice znajduje się Centrum Ortopedycznej Terapii Manualnej im. prof. F. Kaltenborna. Klinika posiada szereg Poradni Specjalistycznych: Rehabilitacyjną, Reumatologiczną, Rehabilitacji Układu Ruchu, Kardiologiczną, Rehabilitacji Kardiologicznej, Laryngologiczną, Dermatologiczną, Diabetologiczną. W podmiocie leczniczym przyjmują specjaliści: internista, reumatolog, laryngolog, neurolog, kardiolog, urolog, dermatolog, diabetolog, stomatolog.

Klinika posiada nowoczesną bazę Welness & SPA z 4 basenami z aseptycznej stali nierdzewnej (rekreacyjny z hydromasażami, solankowy, zewnętrzny całoroczny z podgrzewaną wodą, dla dzieci), 4 saunami (sucha, parowa, aromatyczna, na podczerwień), Kryształową Komnatą Solną z minitężnią, Prysznicem Wrażeń (deszcz arktyczny, tropikalny, słoneczna bryza), Słoneczną Łąkę do kąpieli słonecznych. 

Bardzo duże znaczenie ma dla nas kompleksowa diagnostyka naszych pacjentów. W związku z tym posiadamy Laboratorium Badawczo – Rozwojowe Układu Ruchu Ruchu, w którym możemy dokonać Trójpłaszczyznowej analizy ruchu, Trójpłaszczyznowej analizy ruchu z EMG, Oceny równowagi, wykonać Ćwiczenia równowagi na platformie, wykonać Badanie obciążenia statycznego i dynamicznego, Badanie ruchów prostych kręgosłupa, Badanie postawy, Badanie stóp.

Ponadto posiadamy rozbudowaną Diagnostykę Kardiologiczną: EKG z opisem, EKG wysiłkowe, Echo Serca z konsultacją, Holter EKG, Holter ciśnieniowy, Trening kardiologiczny na cykloergometrze. W Klinice wykonać można również: Badanie słuchu, Badanie spirometryczne, Specjalistyczne badania krwi (m.in. diagnostyka alergii, cukrzycy, markery nowotworowe, anemia, niepłodność, choroby nerek, tarczycy, reumatologia, dolegliwości brzuszne, otyłość, serce, wątroba, hormony, nietolerancje pokarmowe i wiele innych), Badanie bioimpedancyjne składu ciała, Badanie bezdechów sennych, USG tętnic szyjnych i kręgowych + Doppler, USG żył kończyn dolnych + Doppler, USG naczyń kończyn dolnych + Doppler z konsultacją chirurgiczną, USG, badania kału, echo serca, USG stawów w konsultacją ortopedyczną, USG jamy brzusznej, USG tarczycy i innych małych narządów, USG urologiczne z konsultacją urologiczną

Pobyt w Klinice to nie tylko leczenie i relaks. Oferujemy również atrakcje rozrywkowe i kulturalne, m.in. takich jak koncerty, wieczorki taneczne z muzyką na żywo, biesiady, grille, ogniska, Piano Bar.

W naszej Klinice można skorzystać z kawiarenki internetowej. Dla naszych Gości oferujemy również wycieczki tramwajem konnym po Ciechocinku i okolicach, wycieczki autokarowe do atrakcyjnych turystycznie miejscowości jak Toruń, Licheń, Golub Dobrzyń jak i do każdego miejsca w Polsce według życzenia Gości. 

Klinika posiada nowoczesną wewnętrzną siłownię wyposażoną w amerykański sprzęt Precor, z treningiem personalnym włącznie, zewnętrzną siłownię Fit Park, salę gimnastyczną, pokój zabaw (z bilardem, szachami, ping pongiem, dartem), wypożyczalnię rowerów.

Klinika Pod Tężniami poza nowoczesnymi wnętrzami, otoczona jest terenem z parkiem, fontannami, bogatą, różnorodną roślinnością. Bliskość przylegających tężni powoduje, że nasi Klienci cały czas są otoczeni powietrzem, zawierającym mikroelementy z tężni solankowych. Klinika w najnowszej części, Kompleksie Balneologicznym posiada ogromny, drewniany taras widokowy z widokiem na tężnie. W naszej Klinice znajduje się również przeszklona, wysoka winda widokowa.

Klinika specjalizuje się w leczeniu:

  • Schorzeń narządu ruchu: m.in.  bóli kręgosłupa, dyskopatii, rwy kulszowej, lumbago, powikłań choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa – urazów układu kostnego i wiązadeł stawów, reumatyzmu, udaru, wypadnięcia dysków metodami nieoperacyjnymi.
  • Chorób reumatycznych: m.in. reumatoidalnego zapalenie stawów, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa i stawów obwodowych.
  • Chorób układu krążenia: m.in. nadciśnienia tętniczego, choroby wieńcowej stabilnej, stanów po zawałach i operacjach serca. Oferujemy możliwość wykonania w Centrum Rehabilitacji Kardiologicznej badań (EKG, EKG wysiłkowe, Echo serca, Holter EKG, Holter ciśnieniowy)
  • i poddania się rehabilitacji kardiologicznej.
  • Chorób układu nerwowego: m.in. zespołu rwy kulszowej i splotu ramiennego, stanów poudarowych, choroby Parkinsona.
  • Chorób przemiany materii: otyłości i cukrzycy.
  • Chorób układu oddechowego: m.in. przewlekłego nieżytu górnych dróg oddechowych, oskrzeli, stanów po zapaleniu drób oddechowych
  • Łuszczycy i bielactwa
  • Łokcia „tenisisty”, „golfisty”, skutecznie usuwamy ostrogi piętowe. 

Oprócz najwyższej jakości leczenia naszym gościom zapewniamy przyjazną atmosferę, komfortowe warunki do wypoczynku oraz bogatą ofertę spędzania wolnego czasu. 

(Artykuł sponsorowany)
REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018