Zamknij

Jesteś w ciąży? Wysokiej klasy specjalistów perinatologii znajdziesz w tym ośrodku

artykuł sponsorowany 10:04, 27.09.2022 Aktualizacja: 10:15, 27.09.2022
Sierpień 2022 - 39. wewnątrzmaciczna operacja płodu z rozszczepem kręgosłupa w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie. Operują dr Magdalena Litwińska i dr Ewelina Litwińska. Fot. Instagram Sierpień 2022 - 39. wewnątrzmaciczna operacja płodu z rozszczepem kręgosłupa w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie. Operują dr Magdalena Litwińska i dr Ewelina Litwińska. Fot. Instagram

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "Medyk" we Włocławku to jeden z nielicznych w naszym regionie ośrodków, gdzie dostępni są wysokiej klasy specjaliści z dziedziny perinatologii, czyli nowego obszaru medycyny zajmującego się opieką nad kobietą w ciąży oraz nad jej nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Potwierdzeniem tego są warsztaty "Nowoczesna ultrasonografia płodu", które w najbliższy weekend odbędą się we Włocławku.

Sierpień 2022 - w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie, czyli największym w Polsce i wiodącym ośrodku terapii wewnątrzmacicznej, jedynym w kraju, gdzie dostępny jest pełen zakres operacji wykonywanych w terapii płodu - od transfuzji dopłodowych po terapię przepukliny przeponowej, a w ostatnim czasie również wad serca, odbywa się operacja płodu z rozszczepem kręgosłupa.

Ze strony położniczej w pięciogodzinnym zabiegu uczestniczą doktorzy: Magdalena Litwińska i Ewelina Litwińska. Obie związane także z NZOZ "Medyk" we Włocławku.

Wrzesień 2022 - dr Magdalena Litwińska przeprowadza w UCZKiN laserową koagulację wewnątrzłożyskowych anastomoz naczyniowych w ciąży bliźniaczej jednokosmówkowej z ciężkim powikłaniem - zespołem przetoczenia pomiędzy płodami. To obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu terapii prenatalnej w warszawskim ośrodku. 

Zabieg trudny ze względu na niekorzystne warunki  - łożysko na przedniej ścianie macicy oraz niski wiek ciążowy. Na szczęście wszystko się udało. Mama i dwoje dzieci w bardzo dobrej kondycji - informuje o wynikach operacji dr Mirosław Wielgos, szef UCZKiN. 

Dr Ewelina Litwińska i dr Magda Litwińska w UCZKiN przeprowadzają także operacje fetoskopowej okluzji tchawicy płodu (FETO) ratujące życie płodom z wrodzoną przepukliną przeponową. 

Wychowanki "guru w zakresie medycyny perinatalnej"

Obie, pochodzące z Włocławka specjalistki medycyny płodowej, do zespołu lekarskiego Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka w Warszawie dołączyły w listopadzie 2021 roku. Zanim do tego doszło, obie przeszły m.in. gruntowne szkolenie w zakresie terapii wewnątrzmacicznej w Kings College w Londynie pod kierunkiem Profesora Nicolaidesa, nazywanego "guru w zakresie medycyny perinatalnej". Z ośrodkiem londyńskim nadal ściśle współpracują.

Dr Ewelina Litwińska to także specjalista w dziedzinie diagnostyki prenatalnej i badań ultrasonograficznych, autorytet szkolący w dziedzinie diagnostyki USG ciąży lekarzy z całego świata. Specjalizuje się w prowadzeniu ciąż bliźniaczych.

Jeden z obszarów zainteresowania dr Magdaleny Litwińskiej to z kolei nadciśnienie u ciężarnych, a dokładniej najbardziej niebezpieczna z jego form, czyli stan przedrzucawkowy, odpowiedzialny za 1/5 wszystkich przyczyn zgonów wśród ciężarnych.

NZOZ "Medyk" we Włocławku - diagnostyka prenatalna na najwyższym poziomie

Siostry Litwińskie, które w warszawskim UCZKiN uczestniczą w pionierskich operacjach z zakresu chirurgii płodu, mają swój wkład w poprawę jakości opieki nad kobietami i ich nienarodzonymi dziećmi w naszym regionie.

Specjalistki położnictwa i medycyny matczyno-płodowej zajmują się kobietami w ciąży zgłaszającymi się do NZOZ 'Medyk we Włocławku". Ośrodek stawia na zapewnienie oczekującym dziecka pacjentkom najwyższego poziomu opieki i dostępu do wysokiej jakości badań ultrasonograficznych, co pozwala na odpowiednio wczesne wykrycie możliwych niebezpieczeństw i zastosowanie działań pozwalających niejednokrotnie na ocalenie matki i dziecka.

W ostatnią sobotę (24.09) w Warszawie odbył się kurs ultrasonograficzny prowadzony przez lekarzy NZOZ 'Medyk we Włocławku". W szkoleniu wzięło udział 60 lekarzy z całej Polski pragnących zdobyć umiejętności w zakresie ultrasonografii płodu. Dr Ewelina Litwińska wygłosiła wykład na temat ciąży bliźniaczej a doktor Magdalena Litwińska w zakresie badania pierwszego trymestru oraz przewidywania stanu przedrzucawkowego. 

Warsztaty dla lekarzy "Nowoczesna ultrasonografia płodu" - wspólne przedsięwzięcie NZOZ "Medyk" i Polpharma

- Nasi specjaliści nie tylko kładą nacisk na ciągłe poszerzanie własnej wiedzy i umiejętności, prowadzą także działalność naukową i szkolą innych lekarzy ginekologów i położników  - zwraca uwagę dr Waldemar Litwiński, założyciel i właściciel NZOZ "Medyk" we Włocławku, specjalista położnictwa i ginekologii z ponad 30-letnim stażem. - Potwierdzeniem tego są organizowane przez nas już 1 października w Browarze B. we Włocławku wspólnie z Polpharmą warsztaty dla lekarzy "Nowoczesna ultrasonografia płodu". 

Podczas warsztatów będą omawiane m.in. tematy: Badanie ultrasonograficzne w I trymestrze ciąży: ocena markerów aberracji chromosomalnych; Badanie ultrasonograficzne w I trymestrze ciąży: ocena anatomii płodu; Predykcja i prewencja porodu przedwczesnego (dr Magdalena Litwińska); Badanie serca płodu w pierwszym i drugim trymestrze ciąży; Ciąża bliźniacza (dr Ewelina Litwińska).

ZOBACZ TEŻ: 

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%