Zamknij

Szukasz sposobu na oszczędności? Rozwiązaniem termoizolacyjne rolety zewnętrzne

00:01, 19.09.2022 artykuł sponsorowany
Zdjęcie ilustracyjne Fot. ANWIS S.A. Zdjęcie ilustracyjne Fot. ANWIS S.A.

Szukasz sposobu na redukcję wydatków związanych z eksploatacją domu? W dobie zbliżającego się kryzysu energetycznego warto rozważyć montaż termoizolacyjnych rolet zewnętrznych. To rozwiązanie zapewni ci ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

Zaawansowane technologie – ekonomiczne rozwiązania

Wszystkie okna w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze. „Ucieka” przez nie 15–25% ciepła. Jeśli chcemy ograniczyć tę stratę, a jednocześnie zabezpieczyć się przed włamaniem i zadbać o swój portfel, warto postawić na nowoczesne rolety zewnętrzne.

Pozwalają one zredukować utratę ciepła, ograniczając tym samym wydatki związane z opłatami za ogrzewanie.

- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Rozwój technologii sprawił, że teraz nowoczesne rolety zewnętrzne można dopasować do indywidualnych preferencji użytkownika i połączyć z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Niektórzy wybierają też rozwiązania oparte na podłączeniu osłon do wewnętrznej sieci domowej – mogą wówczas sterować roletami i innymi systemami w domu przy użyciu urządzeń mobilnych.

Takie rozwiązanie pozwala na ekonomiczne zarządzanie wszystkimi sprzętami. 

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych. Podtynkowe rolety nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety schowana jest pod warstwą ocieplenia budynku a ponadto posiada specjalną matę chroniącą nadproże przed przemarzaniem.

Rolety naokienne najczęściej wykorzystuje się w przypadku nowych inwestycji oraz remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację.

Trzeci typ to osłony elewacyjne. Instalacja jest mało inwazyjna, nie wymaga wymiany okien ani ustaleń w projekcie budowy. Roleta może być zamontowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka jest wówczas widocznym elementem konstrukcyjnym, więc – ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy. Z uwagi na brak ingerencji w strukturę budynku montaż osłony elewacyjnej nie wpływa na właściwości izolacyjne budynku.

 

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W nowoczesnych domach o dużych przeszkleniach równie dobrze sprawdzają się żaluzje fasadowe. Pozwala ona na płynną regulację wpadającego do pomieszczenia światła, poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni.

- Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS. Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%