Zamknij

Mężczyźni coraz chętniej zostają opiekunami osób starszych – sprawdź, jakie są możliwości!

artykuł sponsorowany 09:30, 21.06.2022 Aktualizacja: 09:30, 21.06.2022

Jak wskazuje niemiecki Federalny Urząd Statystyczny Destatis, mężczyźni stanowią 16% opiekunów osób starszych, a liczba ta stale rośnie. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy panowie również mogą znaleźć pracę w tym zawodzie, który w sposób stereotypowy przypisywany jest paniom, odpowiadamy: zdecydowanie tak! To ciekawe rozwiązanie dla osób, które szukają pracy za granicą z zakwaterowaniem i możliwością szybkiego zarobienia większych pieniędzy. Jak wygląda liczba ofert pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech? Dowiesz się z naszego krótkiego artykułu!

Szukam pracy jako opiekun osób starszych – jakie muszę mieć kwalifikacje?

Szukając pracy jako opiekun osób starszych, nie musisz mieć doświadczenia zawodowego powiązanego z tym zajęciem. Wystarczy podobne doświadczenie życiowe – czyli jakikolwiek dotychczasowy kontakt z seniorami czy ludźmi schorowanymi. Może zatem dotyczyć np. stanowienia opieki nad drugą połówką, rodzicami, dziadkami bądź inną osobą niesamodzielną. Jeżeli jednak pracowałeś dotychczas jako pielęgniarz, pracownik domu opieki, opiekun osób starszych, ratownik albo pomocnik medyczny lub w zawodzie w jakikolwiek sposób powiązanym z pomocą innym, bez wątpienia będzie to atutem.

Nie jest również wymagane wykształcenie kierunkowe. Wystarczy szkoła średnia, bez konieczności odbywania specjalistycznych kursów czy ukończenia studiów medycznych. A jeśli takowe skończyłeś, to zyskujesz po prostu dodatkowego plusa. Najważniejsze, by kandydat do pracy wykazywał się empatią, opiekuńczym charakterem oraz umiejętnością nawiązywania kontaktu z seniorem.

Z czego wynika fakt, że praca jako opiekun osób starszych w Niemczech nie wymaga konkretnego wykształcenia i doświadczenia? Najlepsi pracodawcy, tacy jak np. Promedica24, zapewniają opiekunom pakiet szkoleń przygotowujących w sposób teoretyczny i praktyczny do wykonywania przyszłych obowiązków. Nim zatem nowozatrudniony wyjedzie do pracy, nabywa niezbędne umiejętności. Co ciekawe, Promedica24 udostępnia także lekcje języka niemieckiego, kandydat na opiekuna nie musi więc go znać.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech – jakie są możliwości?

Mężczyzna jako opiekun osób starszych szybko odnajdzie się na rynku pracy – również ten bez doświadczenia i języka, zastanawiający się dopiero nad tym zawodem. Wynika to z dużej liczby ofert zatrudnienia. Społeczeństwo się starzeje, w związku z czym zapotrzebowanie na opiekunów nieustannie rośnie. Co więcej, część seniorów potrzebujących opieki to osoby leżące, którym trzeba pomagać w ubieraniu się i siadaniu ze względu na ich ograniczoną zdolność do samodzielnego poruszania się albo całkowite unieruchomienie. To oczywiście wymaga siły fizycznej, którą panowie niejednokrotnie dysponują w większym stopniu od kobiet.

Mężczyzna jako opiekun osób starszych w Niemczech ma też możliwość szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Sprawnie podreperuje domowy budżet, dorobi do nowego samochodu czy remontu – lub po prostu postawi na wysokie zarobki. Nie musi też opuszczać rodziny na długi czas, łatwo można bowiem znaleźć oferty wyjazdów na 3 miesiące (te cieszą się szczególną popularnością), 1 miesiąc czy nawet 2 tygodnie – na zastępstwo. Później wraca do kraju na tyle, ile chce; miesiąc, pół roku lub na stałe, bo np. potrzebował jednorazowego zastrzyku gotówki.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech to zatem spore możliwości rozwoju. Pozwala znacznie podnieść dotychczasowe dochody, a przy tym nauczyć się lub podszkolić język niemiecki i poznać nieco obcej kultury. Warto spróbować swoich sił w tym zawodzie, jeśli tylko czujesz, że towarzyszenie seniorowi będzie sprawiało Ci przyjemność!

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%