Zamknij

3 powody, dla których warto mieć ładowarkę przegubowo-teleskopową w gospodarstwie

art. sponsorowany + 13:11, 03.04.2024 Aktualizacja: 13:11, 03.04.2024

Szukasz uniwersalnej maszyny do prac związanych z uprawą pola lub hodowlą zwierząt? Chcesz przewozić ziemię, kamienie, elementy stalowe lub betonowe? Do niedawna rolnicy decydowali się głównie na zakup tradycyjnych koparek lub koparko-ładowarek. Jednak jeśli szukasz funkcjonalnej maszyny, postaw na ładowarkę przegubowo-teleskopową. Poznaj 3 powody, dlaczego warto to zrobić. 

1. Ładowarka przegubowo-teleskopowa jest wielofunkcyjna

Ładowarka przegubowa-teleskopowa łączy w sobie cechy tradycyjnego urządzenia przegubowego i nowoczesnej maszyny z wysuwanym ramieniem. To sprawia, że maszyna:

  • jest bardzo skrętna. To sprawia, że łatwo się nią manewruje nawet w małym, zamkniętym pomieszczeniu. Dzięki temu można używać ładowarki nawet w niewielkich gospodarstwach rolnych, np. do nakładania paszy do zwierząt czy pobierania obornika lub zbóż. Ponadto taka maszyna może poruszać się po wąskich przejściach bez niszczenia okolicznych nasadzeń czy upraw;
  • ma ramię, na którym są osadzone dwie osie skrętne. Dzięki temu ładowarka ma duży udźwig i zasięg pracy. A zatem można nimi przewozić nie tylko ziemię, czy kamienie, ale także bele siana, obornik czy paszę dla zwierząt. Co więcej, urządzenie może być używane do ciągnięcia lub pchania materiałów. A więc można nią zastąpić np. dźwig, wózek widłowy, a nawet ciągnik.

Ładowarka przegubowo-teleskopowa, np. z oferty Agrihandler, została wyposażona w specjalne podpory stabilizacyjne. One sprawiają, że maszyna nie traci równowagi nawet podczas podnoszenia bardzo ciężkich materiałów. Ma to kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa osób pracujących w gospodarstwie.

2. Ładowarka przegubowo-teleskopowa jest bardzo skrętna

Ładowarka przegubowo-teleskopowa ma przegubowy układ kierowniczy. A więc rama podwozia jest połączona z przednimi kołami skrętnymi lub z trzyczęściowym podwoziem.  To sprawia, że maszyna jest bardzo skrętna i nie potrzebuje dużo miejsca, aby zawrócić czy skręcić w wybrane miejsce. Dobrym przykładem takiej maszyny jest sygnowana logo JCB ładowarka przegubowa-teleskopowa. Ma ona solidny przegub środkowy, który obraca się w zakresie 10°. Dzięki temu urządzenie ma stały kontakt z ziemią. 

3. Operator ładowarki przegubowo-teleskopowej ma nieograniczoną widoczność

Dostępne maszyny, takie jak ładowarka przegubowa JCB, zostały zaprojektowane tak, aby operator mógł obserwować całe otoczenie wokół siebie. Dlatego znajdziesz tam centralnie położone kabiny, które są otoczone szybami w dużych rozmiarach. To sprawia, że można cieszyć się widocznością w 360°. W rezultacie operator może w 100% kontrolować pracę maszyny, co przekłada się nie tylko na jego sprawczość, ale także bezpieczeństwo.

Ładowarka przegubowo-teleskopowa to uniwersalna maszyna, która sprawdzi się w praktycznie każdym gospodarstwie. Przekonaj się samodzielnie.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%