Zamknij

Dlaczego warto robić zakupy przez internet?

artykuł sponsorowany 07:54, 11.01.2023 Aktualizacja: 07:54, 11.01.2023

Zakupy przez internet wiążą się z wygodą i pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas. Mamy też możliwość odstąpienia od umowy i zwrotu towaru, a ponadto kurier dostarczy zamówienie pod same drzwi. Dowiedz się, dlaczego warto kupować online.

Rozwój branży e-commerce

Nowoczesne technologie oraz nagły rozwój branży e-commerce sprawiły, że handel w internecie zyskał na znaczeniu. Obecnie zakupy online nie są już niczym dziwnym ani niebezpiecznym – mają coraz więcej zwolenników. W dobie pandemii z tej możliwości korzysta jeszcze więcej osób – można zrobić zakupy bezkontaktowo, o dowolnej porze dnia i nocy, a nadanie paczki i dostarczenie jej przez kuriera twa zwykle około 1-3 dni. Kurier DHL, InPost czy DPD szybko zawiezie je prosto do domu albo do punktu usługowego w pobliżu – jak sklep spożywczy, stacja benzynowa czy kiosk.

Większość z nas od dawna zamawia online między innymi elektronikę, odzież, obuwie czy jedzenie. Ostatnio coraz częściej korzystamy też z oferty sklepów spożywczych czy kosmetycznych albo sportowych. Dostępność 24h, szybkie nadania paczki i dostawa czy niższe ceny to podstawowe zalety zakupów online.

  • Komfort

Sklep czynny 24 godziny na dobę, w dodatku 7 dni w tygodniu? Możliwość zakupów w dowolnym momencie dnia i nocy, również w weekend, to dla wielu osób podstawowa zaleta sklepów wirtualnych. Nie trzeba martwić się kolejkami, szukać miejsca parkingowego, sprawdzać godzin otwarcia i dat handlowych niedziel. Można złożyć zamówienie w tramwaju w drodze do pracy, w nocy lub nad ranem, zrealizować od razu przelew online – kurier DHL czy DPD przywiezie zakupy w ciągu doby lub kilku dni.

  • Niższe ceny – szansa na oszczędności

Większość sklepów online może też pozwolić sobie na niższe ceny – nie ma znaczenia, czy zamawiamy odzież, produkty spożywcze, markowe zegarki, a może karmę dla psa lub smartfony i inne urządzenia elektroniczne. Sklepy internetowe nie mają siedziby i mogą obniżyć koszty – tradycyjne muszą zapłacić m.in. za wynajem powierzchni oraz pensję pracownikom. Dostępne są też porównywarki cenowe, dzięki którym można znaleźć konkretny produkt w najniższej cenie. Warto też sprawdzić koszt dostawy. Niektóre sklepy nadanie paczki realizują jednak w cenie zakupu.

  • Szybkie nadanie paczki i dostawa

Szybka dostawa to kolejny atut – wiele sklepów zapewnia darmową wysyłkę kurierem pod wskazany adres albo do punktu odbioru niedaleko domu czy pracy. Bezpłatna wysyłka może też zależeć od wysokości zamówienia – zasady ustala każdy sklep samodzielnie. Jednak kurier DHL czy UPS większość zleceń zrealizuje szybko, w ciągu 24 godzin. Jeśli towar jest w magazynie, nadanie paczki następuje od razu, ew. kolejnego dnia od wpłynięcia do sklepu zamówienia.

  • Możliwość zwrotu – przez co najmniej 14 dni

Ustawowo każdy klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni od zakupu. Wiele sklepów oferuje nawet 30, 60 lub 100 dni na zwrot. Często wystarczy wysłać zakupiony przedmiot i dołączyć formularz zwrotu. Nadanie przesyłki jest banalnie proste – niektóre sklepy oferują bezpłatny zwrot kurierem. Trzeba jednak przeczytać, jakie są szczegółowe zasady, gdyż każdy sklep określa je indywidualnie.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany

Dimitrov

22:05, 2025-07-18

Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę

Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko

Ttttrrrr

18:38, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.

Obserwator

18:32, 2025-07-18

Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności

Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony

alexis

16:03, 2025-07-18

0%