Zamknij

Dlaczego warto robić zakupy przez internet?

07.54, 11.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07.54, 11.01.2023

Zakupy przez internet wiążą się z wygodą i pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas. Mamy też możliwość odstąpienia od umowy i zwrotu towaru, a ponadto kurier dostarczy zamówienie pod same drzwi. Dowiedz się, dlaczego warto kupować online.

Rozwój branży e-commerce

Nowoczesne technologie oraz nagły rozwój branży e-commerce sprawiły, że handel w internecie zyskał na znaczeniu. Obecnie zakupy online nie są już niczym dziwnym ani niebezpiecznym – mają coraz więcej zwolenników. W dobie pandemii z tej możliwości korzysta jeszcze więcej osób – można zrobić zakupy bezkontaktowo, o dowolnej porze dnia i nocy, a nadanie paczki i dostarczenie jej przez kuriera twa zwykle około 1-3 dni. Kurier DHL, InPost czy DPD szybko zawiezie je prosto do domu albo do punktu usługowego w pobliżu – jak sklep spożywczy, stacja benzynowa czy kiosk.

Większość z nas od dawna zamawia online między innymi elektronikę, odzież, obuwie czy jedzenie. Ostatnio coraz częściej korzystamy też z oferty sklepów spożywczych czy kosmetycznych albo sportowych. Dostępność 24h, szybkie nadania paczki i dostawa czy niższe ceny to podstawowe zalety zakupów online.

  • Komfort

Sklep czynny 24 godziny na dobę, w dodatku 7 dni w tygodniu? Możliwość zakupów w dowolnym momencie dnia i nocy, również w weekend, to dla wielu osób podstawowa zaleta sklepów wirtualnych. Nie trzeba martwić się kolejkami, szukać miejsca parkingowego, sprawdzać godzin otwarcia i dat handlowych niedziel. Można złożyć zamówienie w tramwaju w drodze do pracy, w nocy lub nad ranem, zrealizować od razu przelew online – kurier DHL czy DPD przywiezie zakupy w ciągu doby lub kilku dni.

  • Niższe ceny – szansa na oszczędności

Większość sklepów online może też pozwolić sobie na niższe ceny – nie ma znaczenia, czy zamawiamy odzież, produkty spożywcze, markowe zegarki, a może karmę dla psa lub smartfony i inne urządzenia elektroniczne. Sklepy internetowe nie mają siedziby i mogą obniżyć koszty – tradycyjne muszą zapłacić m.in. za wynajem powierzchni oraz pensję pracownikom. Dostępne są też porównywarki cenowe, dzięki którym można znaleźć konkretny produkt w najniższej cenie. Warto też sprawdzić koszt dostawy. Niektóre sklepy nadanie paczki realizują jednak w cenie zakupu.

  • Szybkie nadanie paczki i dostawa

Szybka dostawa to kolejny atut – wiele sklepów zapewnia darmową wysyłkę kurierem pod wskazany adres albo do punktu odbioru niedaleko domu czy pracy. Bezpłatna wysyłka może też zależeć od wysokości zamówienia – zasady ustala każdy sklep samodzielnie. Jednak kurier DHL czy UPS większość zleceń zrealizuje szybko, w ciągu 24 godzin. Jeśli towar jest w magazynie, nadanie paczki następuje od razu, ew. kolejnego dnia od wpłynięcia do sklepu zamówienia.

  • Możliwość zwrotu – przez co najmniej 14 dni

Ustawowo każdy klient może odstąpić od umowy w terminie 14 dni od zakupu. Wiele sklepów oferuje nawet 30, 60 lub 100 dni na zwrot. Często wystarczy wysłać zakupiony przedmiot i dołączyć formularz zwrotu. Nadanie przesyłki jest banalnie proste – niektóre sklepy oferują bezpłatny zwrot kurierem. Trzeba jednak przeczytać, jakie są szczegółowe zasady, gdyż każdy sklep określa je indywidualnie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%