Zamknij

Operator hurtowy vs. detalista – jak wybrać dostawcę internetu światłowodowego w swojej okolicy?

08.00, 01.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.36, 01.12.2022

Chcesz mieć dostęp do stabilnej i superszybkiej sieci światłowodowej? Nie wiesz jednak, jaka jest różnica między operatorem hurtowym a detalicznym? Sprawdź, w jaki sposób wybrać dostawcę internetu światłowodowego i ciesz się nielimitowaną rozrywką online.

Operator hurtowy buduje sieć światłowodową  

Budowa sieci światłowodowej składa się z kilku etapów. Podstawowym i najważniejszym jest pozyskanie niezbędnych zgód budowlanych w konkretnej miejscowości. Po zebraniu potrzebnych pozwoleń rozpoczyna się budowa sieci i przyłączy. Odpowiada za nią operator hurtowy, taki jak NEXERA, który jako pierwszy rozpoczął udostępnianie sieci światłowodowej w Polsce na dużą skalę. Założenie światłowodu to prosta instalacja jednego kabla, niewymagająca skomplikowanych prac budowlanych, dająca możliwość skorzystania z najlepszej oferty superszybkiego internetu.  

Ale jak to zrobić?

Operator hurtowy buduje sieć światłowodową i udostępnia ją operatorom detalicznym, czyli dostawcom internetu działającym na danym obszarze. Dostarczają oni najnowocześniejszy internet światłowodowy na kablu NEXERY do gospodarstw domowych, firm oraz szkół.  

NEXERA na bieżąco rozwija swoją sieć światłowodową i powiększa listę współpracujących z nią operatorów detalicznych. Obecnie na sieci NEXERY usługi świadczy ponad 50 ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych dostawców internetu, zapewniając mieszkańcom swobodę wyboru oferty, która najbardziej im odpowiada.

Jak wybrać dostawcę internetu światłowodowego w swojej okolicy?

W jaki sposób możesz wybrać ofertę internetu światłowodowego? Z kim się skontaktować w sprawie szybkiego dostępu do sieci?

W pierwszej kolejności sprawdź interaktywną mapę NEXERYna której znajdziesz szczegółowe informacje o tym, w których miejscach sieć światłowodowa jest już gotowa oraz gdzie dopiero powstaje. Jeśli jesteś już w zasięgu sieci na mapie NEXERY możesz również zobaczyć, którzy dostawcy internetu świadczą usługi w Twojej okolicy.

W województwie kujawsko-pomorskim jest ich aż 22: RFC Marcin Frątczak, ETH Systemy Komputerowe, Install Projekt, MAXLAN s.c., T-MOBILE POLSKA S.A., Orange Polska S.A., NetSystem Anna Włazik, Marton Media, JAWORNET, Celcom Sp. o.o., POGODNA.NET, Telemedian Płock, STARTNET, UPC + Play, Grupa Cyfrowy Polsat (Plus , Netia), Vectra, NSolve S.C., AKOMP Koronowo, NEW TELEKOM SP Z O O, NET-SPACE, Eltronik „Media” Sp. Z o.o. – Sp.k., Elbonet *.

Wybierz najlepszą dla siebie ofertę i skontaktuj się z dostawcą w celu uruchomienia usługi superszybkiego internetu światłowodowego w Twoim domu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.nexera.pl  

*Szczegółowa lista operatorów detalicznych świadczących swoje usługi zależna jest od dokładnego adresu.  

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%