"Poznańskie Słowiki" to muzyczna wizytówka Poznania, uznawana za prawdziwego ambasadora polskiej kultury. Do tej pory zespół tworzyło blisko 1700 śpiewaków. Co roku dają liczne koncerty na całym świecie, a niedługo będziemy mieli okazję posłuchać ich na żywo w Toruniu.
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej, znany szerzej jako "Poznańskie Słowiki", każdego roku daje dziesiątki koncertów nie tylko w Polsce, ale także w licznych krajach europejskich, USA, Kanadzie, Korei Południowej i Japonii. Ich koncerty towarzyszyły najważniejszym wydarzeniom, w tym występom dla papieży, prezydentów i koronowanych głów.
Twórcą zespołu był wybitny kompozytor i dyrygent Stefan Stuligrosz, który w roku 1945 oficjalnie założył Poznańskie Słowiki, został kierownikiem artystycznym i dyrygentem chóru. Obecnie zespół prowadzi Maciej Wieloch, który jest z nim związany od 60 lat, sam śpiewał w Słowikach jako sopranista.
Grupa ma za sobą nie lada historię i sukcesy, a teraz z niesamowitej aury ich koncertów będą mogli doświadczyć torunianie. Koncert "Słowików" odbędzie się bowiem w święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia, w Kościele pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (Plac Świętej Katarzyny 14). Koncert rozpocznie się o godzinie 15:00.
Wydarzenie organizuje Toruńska Agenda Kulturalna. Wstęp jest darmowy.
- Dzięki wyjątkowej akustyce i niepowtarzalnemu klimatowi Kościoła Garnizonowego, koncert Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” stanie się nie tylko kulturalnym wydarzeniem, lecz prawdziwym doświadczeniem muzycznym. W tej świątyni, gdzie każdy odgłos odbija się od malowniczych ścian, nuty nabiorą głębszego wymiaru, przenosząc słuchaczy w magiczny świat dźwięków.
- mówi Krystian Kubjaczyk, dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
- To nie tylko koncert, to podróż przez czas i przestrzeń, wypełniona emocjami, które tylko tutaj będą tak wyjątkowe. Toruńska Agenda Kulturalna zaprasza do tego niezwykłego miejsca, aby każdy mógł osobiście doświadczyć muzycznej magii w otoczeniu historii, której piękno potęguje każdy dźwięk - dodaje Kubjaczyk.
Warto skorzystać z okazji i doświadczyć tego osobiście. Jeszcze raz przypominamy, 6 styczna o 15:00!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz