W czwartek (21 grudnia) odbyło się oficjalne otwarcie Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych w Toruniu. Instytucja jest częścią Szkoły Doktorskiej Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika, cieszącej się międzynarodowym uznaniem
[FOTORELACJA]10021[/FOTORELACJA]
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika to publiczna uczelnia z siedzibą w Warszawie, odznacza się międzynarodowym profilem, interdyscyplinarnością i wysokim standardem nauczania. W skład Rady Naukowej wchodzą wybitni naukowcy, w tym laureaci Nagrody Nobla oraz znaczące postacie ze świata finansów.
Toruńska siedziba placówki mieści się przy ulicy Gregorkiewicza.
W otwarciu uczestniczyli między innymi: zastępca prezydenta Torunia, Adrian Mól, czy radny Wojciech Klabun. Prezydent miasta, Michał Zaleski, chociaż nie był obecny osobiście, to rękoma swojego zastępcy przekaz list okolicznościowy do dr. Piotra Turka, Rektora Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika
- Przekazuję słowa uznania w związku z otwarciem w Toruniu Kolegium Astronomii i Nauk Przyrodniczych Szkoły Głównej Mikołaja Kopernika. Z szacunkiem przyjmuję starania Pana Rektora, Rady Naukowej, władz dziekańskich i wspierającego Narodowego Banku Polskiego, by jedno z krajowych uczelnianych kolegiów ustanowić właśnie w mieście rodzinnym astronoma wszech czasów
- napisał prezydent Michał Zaleski.
Szkoła Główna Mikołaja Kopernika koordynuje działalność kolegiów w pięciu polskich miastach, włączając w to nowo otwarte Kolegium w Toruniu. Pozostałe kolegia mieszczą się w Olsztynie, Warszawie, Krakowie oraz Lublinie, kształcąc studentów w różnych dziedzinach nauki, od medycyny po nauki prawne.
Al13:09, 29.12.2023
Kolejna szkoła bez sensu
Biznesmen 03:29, 31.12.2023
Wydzial stomatologiczny w Toriniu jest potrzebny
Torunianie gotowi na derby z Grudziądzem
GKM Grudziądz wchodzi na stadion czy ma zakaz z Zielona Górę???
Sławek
16:36, 2025-05-23
Mieszkańcy wyjdą na ulice! Mówią: nie chcemy...
Osiedla się rozbudowują. Każdy po wybudowaniu bloku ma blokować kolejne budowy ??? Jesteście żałośni pseudoobrońcy. Kto was opłaca ??? Protestowaliście tam a po was zostały śmieci. Ten teren to krzaki dla meneli i nic więcej.
Ani kroku w tył
15:17, 2025-05-23
Dzwonek, który straszy uczniów? Szkoła w mówi DOŚĆ!
szkoła jest dyskomfortem dla uczniów, nich zaprzestaną uczęszczać na zajęcia i siedzą w domach patrząc w ekrany telefonów,komputerów itd., co za czasy dzwonek przeszkadza ,nauczyciel przeszkadza i naukę opuszczają ludzie pokroju Nawrockiego ,Jakiego itp , ważne żeby umieli postawić krzyżyk we wskazanym miejscu na karcie do głosowania 😠😠😠😠😠😠
ddddddddddddddd
15:12, 2025-05-23
Mieszkańcy wyjdą na ulice! Mówią: nie chcemy...
Może jeszcze powiedzcie że nie chcecie aut i tramwajów bo wam się w d poprzewracało. Myślicie że mieszkacie na wiejskim osiedlu ? Tu jest miasto i ma się rozbudowywać. Ten teren to jakaś porażka dla pijaków. Skoro był dla was taki cenny to powinniście walczyć o park w tym miejscu a jest wysypisko !!!
Toruniak stąd
15:00, 2025-05-23