Zamknij
REKLAMA

TOP najlepszych miejsc do plażowania wokół Torunia! Które najlepsze?

11:02, 11.07.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

TOP najlepszych miejsc do plażowania wokół Torunia! Gdzie najlepiej?

Kiedy termometry w Toruniu wskazują ponad 35 stopni Celsjusza, w mieście robi się duszno i gorąco, dlatego też ten kto może sobie pozwolić na wyjazd – ucieka poza miasto. Nad jezioro, gdzie wypoczywając może chociaż na chwilę poczuć się jak na wakacjach, bo okoliczne jeziora wcale nie odbiegają od tych najbardziej obleganych i popularnych w kraju. 

Przygotowaliśmy dla Was subiektywny przewodnik po miejscach, które idealnie nadają się na relaks nad wodą. 

Kamionki Małe. Ruch panuje tu już od niedzieli, główny najazd plażowiczów spodziewany jest jednak w sobotę. Tak jak w poprzednich latach, wstęp na plażę kosztuje sześć złotych, czym nie muszą się przejmować dzieci do lat siedmiu, które mogą się plażować za darmo. Jezioro oddalone jest o ok. 20 km na północny-wschód od Torunia. Nad jeziorem Kamionkowskim znajduje się duży ośrodek wypoczynkowy z kompleksem rekreacyjno-wypoczynkowym z bazą sportu wodnego, punktami gastronomicznymi, plażowym punktem medycznym, natryskami, przebieralniami. Do dyspozycji chętnych na pobyt kilkudniowy są domki i pole biwakowe. Poza typowymi kąpielami słonecznymi na i wodnymi można tu pograć w piłkę siatkową, wypożyczyć kajak, łódkę albo rower wodny. W weekendy i święta czynna jest ślizgawka wodna.

Dojazd do Kamionek jest bardzo wygodny i łatwy, zarówno samochodem, pociągiem (stacja kolejowa Kamionki-Jezioro na linii Toruń - Olsztyn), jak i autobusem miejskim. Komunikacja publiczna kursuje dosyć często.

Kolejnym miejscem jest Jezioro Chełmżyńskie. Z jednej strony jeziora mamy małe i piękne miasteczko Chełmża, które możemy zwiedzać w czasie przerwy w plażowaniu. Szczególnie polecamy kościół farny. W Chełmży warto pojechać na plażę miejską, w sezonie strzeżoną przez ratowników. Do dyspozycji przystań żeglarska i wypożyczalnia sprzętu wodnego: łodzie, kajaki, żaglówki. Wstęp jest bezpłatny. 

Natomiast z drugiej strony Jeziora Chełmżyńskiego jest Zalesie. Przyjeżdżający mogą skorzystać z boiska do siatkówki plażowej, a także z wiaty ze sceną i grillem, pod którą można organizować imprezy integracyjne. Chętni wynajmują domki letniskowe lub biwakują na polu namiotowym. Na plaży jest też wypożyczalnia sprzętu – kajaki, rowery wodne i łódki. Wstęp bezpłatny, ale dla tych co chcą przyjechać autem – parking dodatkowo płatny (10 zł za cały dzień). 

Jadąc na południowy wschód mamy niewielkie, ale równie urokliwe jeziorko w Osieku. Tu znajdują się dwie plaże: prywatna i publiczna. Na plaży publicznej piasek nie jest zbyt czysty. Nie ma żadnych atrakcji dla aktywnego wypoczynku. Wstęp bezpłatny.

Atrakcyjniejsza jest plaża prywatna. W ośrodku można wynająć pokój, wypożyczyć rower wodny, kajak. Nad jezioro możemy dojechać piękną ścieżką rowerową, biegnącą przez las. To ulubiona trasa rowerowa wielu mieszkańców Torunia. Na trasie poradzi sobie nawet mało doświadczony miłośnik jednośladów.

Kolejnym jeziorem, położonym trochę dalej, bo ok. 30 km od Torunia jest Okonin. Ono również należy do popularnych miejsc wypoczynku, choć zlokalizowane jest najdalej spośród tu wymienionych. Plaża tutejsza (też strzeżona) nie posiada aż tylu elementów infrastruktury jak kamionkowska, ale za to jest czystsza. Również tutaj można pograć w koszykówkę, siatkówkę, skorzystać z kajaków, rowerów wodnych, a także gastronomii. Na dłuższy pobyt zaprasza pole biwakowe.

Reasumując, bierzemy koc, leżak, materac, ulubioną książkę i jedziemy nad wodę! Czasami nawet jednodniowy pobyt nad jeziorem pozwala się zrelaksować i poczuć jak na urlopie. W promieniu nieco ponad 20 km od Torunia znajdziemy sporo miejsc do plażowania i uciech wodnych. 

Warto również wspomnieć o strzeżonej plaży w Józefowie w gminie Lubicz, która jest bezpłatna i zbiera pozytywne opinie. 

Macie swoje ulubione miejsce do plażowania? 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

KASIAkasiaKASIAkasia

0 0

W Kamionkach wstęp na plażę wynosi 7 zl a nie 6 zl 15:51, 11.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kajkakajka

0 0

podrożyli, ja byłam tam z poczatkiem maja i płaciłam 5, ale nie wiem czy dostałam jakis specjalny rabat, czy tak było 16:05, 11.07.2019


plażowiczplażowicz

0 0

Iiii! tam! Prezydenty Czaskowskiego z Warszawy nikt w tym sezonie z jego plażę <zieloną strefą> na Placu Bankowym już nie przeskoczy! Chyba, że Dulczessa z Wolnego Miasta Gdańska, makietę Tygrysa w którym służył ochotnik z waffen ss G. Grass (nadal honorowy obywatel WM Gdańska) ustawi na okrągłym stole za 150 000 zł! 18:22, 16.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone