REKLAMA

Otwarto Piwnicę Toruńskich Partaczy [Zobacz zdjęcia]

11:42, 09.11.2016 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Otwarto Piwnicę Toruńskich Partaczy, fot. Tomasz Berent

Pod adresem Rynek Nowomiejski 3 otwarto Piwnicę Toruńskich Partaczy! W tym miejscu będzie można nie tylko wypiekać pierniki, ale także wybić własne monety i przypatrzeć się walkom średniowiecznych rycerzy! Takiej atrakcji turystycznej w Toruniu jeszcze nie było!

Piwnica to pomysł biura turystycznego Ratuszanka na zaktywizowanie Rynku Nowomiejskiego. W podziemiach jednego z hoteli będzie można zapoznać się z historią Torunia, opowiedzianą z perspektywy miejskich rzemieślników.

- Połączyliśmy wszystkie dostępne atrakcje dla turystów w jednym miejscu - zapewnia Krystian Krystoforski z Ratuszanki. - Proponujemy udział w interaktywnych warsztatach wypieku tradycyjnego toruńskiego piernika, pokazy mincerza oraz walki rycerskie. Wszystko będzie okraszone opowieściami o toruńskich partaczach.

Partacze to rzemieślnicy, którzy nie byli skupieni w cechach. W piwnicy będzie można zasmakować m.in. prawdziwych walk rycerskich!

Żywe lekcje historii będą kończyć interaktywne pokazy w piwnicy.

- Prezentować będziemy interaktywne pokazy walk. Podczas naszych żywych lekcji historii będzie można chociażby przymierzyć prawdziwą zbroję, czy spróbować zmierzyć się z przeciwnikiem. Nie zabraknie pokazu walk tych, którzy wiedzą, jak obchodzić się z orężem! - poleca Artur Kowalczyk. - Od wielu lat pasjonują mnie rycerze. To świetna rozrywka dla każdego!

Nowa inicjatywa biura turystycznego Ratuszanka ma pokazać turystom walory Rynku Nowomiejskiego.

- Większość ruchu turystycznego skupia się na Rynku Staromiejskim. Chcemy pokazać dawne rzemiosło, które funkcjonowało w Nowym Mieście Toruniu - przekonuje Paweł Kociński. - Chcemy odtwarzać tradycje wybijania monet czy pieczenia pierników.

Pomysłodawcy nowej atrakcji turystycznej nie zaprzeczają, że lista oferowanych atrakcji z czasem się wydłuży.

Poza sezonem turystycznym piwnica zostanie udostępniona zwiedzającym po wcześniejszych zapisach. Dane kontaktowe znajdziecie na stronie internetowej "Ratuszanki" (tutaj).

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017