REKLAMA

Prezydent spotkał się z kombatantami. To była wzruszająca uroczystość!

13:44, 08.11.2016 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Kombatanci spotkali się z prezydentem w Ratuszu Staromiejskim fot. Tomasz Berent

Za kilka dni w całej Polsce obchodzić będziemy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości. W Toruniu zaplanowano szereg oficjalnych uroczystości i koncertów. Miasto nie zapomina także o bohaterach, którzy walczyli o naszą wolność. Kombatanci tradycyjnie spotkali się z prezydentem.

Walczyli w różnych miastach i skupieni są w różnych organizacjach kombatanckich. Od kilku lat na kilka dni przez 11 listopada spotykają się i wspominają czasy, w których nie mogli powiedzieć "mieszkam w wolnej Polsce". Takie spotkania mają dla nich ogromną wartość sentymentalną.

- Bardzo się cieszę, że co roku jesteśmy zapraszani na to spotkanie. Okolice 11 listopada to dla mnie bardzo wzruszający moment. Naszej historii poświęca się coraz więcej uwagi, to piękna inicjatywa! - wyjaśnia porucznik Kazimiera Zańczuk, która od 25 lat mieszka w Toruniu.

Pani Kazimiera walczyła z okupantem w czasie II wojny światowej na Lubelszczyźnie. Od kilku lat bierze udział w wielu inicjatywach promujących współczesną historię Polski. Bardzo pozytywnie zaskakuje ją reakcja młodzieży.

- Wiele się mówi o tym, że młodzież jest coraz gorsza, a kiedy biorę udział w żywych lekcjach historii to ich naprawdę interesuje to, co mam do powiedzenia. Są żywo zainteresowani i dlatego ja wierzę w młodych ludzi! - dodaje Zańczuk.

W spotkaniu z kombatantami uczestniczył także prezydent Michał Zaleski. Dziękując bohaterom wręczył im okolicznościowe pamiątki.

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

Piękne rzeczy!Piękne rzeczy!

0 0

Wspaniała rzecz, wspaniali ludzie! 13:50, 08.11.2016

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017