Zamknij
REKLAMA

"OtwieraMY, czy jednak zaostrzamy?" Sprawdź, co torunianie myślą o obostrzeniach!

10:45, 23.02.2021 | A.Ś.
Skomentuj fot. Depositphotos/Zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

"OtwieraMY, czy jednak zaostrzamy?" Sprawdź, co torunianie myślą o obostrzeniach!

"Dziennik Gazeta Prawna" i radio RMF FM wspólnie zleciły przeprowadzenie badania odnośnie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. W sondażu padły dwa pytania: "Jakich decyzji rządu w sprawie polityki epidemicznej oczekuje Pani/Pan w najbliższych tygodniach?" oraz "Gdyby rząd musiał wprowadzić restrykcje w związku z rosnącą liczbą przypadków, jakie powinny zostać wprowadzone w pierwszej kolejności?".

Okazuje się, że jako społeczeństwo jesteśmy bardzo podzieleni i nie potrafimy odpowiedzieć jednoznacznie na stawiane pytania. Aż 33,7 proc. Polaków jest zdania, że rząd powinien utrzymać dotychczasowe obostrzenia. Z kolei 33,2 proc. z nas chciałoby jednak ich poluzowania. Jednocześnie za zaostrzeniem rygorów epidemicznych opowiedziało się 21 proc. ankietowanych.

Natomiast jeśli chodzi o odpowiedź na drugie pytanie, odnośnie restrykcji jakie rząd powinien wprowadzić z wciąż rosnącą liczbą przypadków zakażeń, ankietowali odpowiedzieli następująco: nakaz noszenia maseczek, rozumiany jako zakaz zakrywania twarzy przyłbicami, szalikami albo chustami (45,9 proc.), ponowne zamknięcie centrów handlowych (20,3 proc.), a potem: zamknięcie kin, teatrów i muzeów (15,6 proc.), stoków narciarskich i innych obiektów sportowych (13,2 proc.), zawieszenie stacjonarnego nauczania w klasach I-III (12,4 proc.) oraz zamknięcie hoteli (10 proc.).

Wielu badanych nie ma jednak wyrobionego zdania w tej kwestii. Na zadane pytania nie potrafiło dopowiedzieć aż 19 proc. badanych.

Badanie przeprowadzono na grupie tysiąca osób przez firmę United Surveys. My również postanowiliśmy zapytać naszych czytelników o ewentualne zaostrzenie restrykcji. Co o tym sądzą mieszkańcy Torunia?

- O ile mogę zgodzić się z tym, że faktycznie te pseudo przyłbice to tylko pic na wodę, to prawidłowe noszenie maseczek może nas uchronić. Tylko co z tego, jak klienci non stop ich dotykają, ściągają i zakładają, a w ogóle naprawdę spora grupa osób chodzi w brudnych. Pracuje na kasie w sklepie i widzę takich delikwentów, którzy mają maskę, ale aż czarną z tego brudu. To ma nas chronić? – pyta Karolina, pracownica toruńskiego marketu jednej z większych sieci.

- Znów zamknięcie? No dajcie spokój! Ile tak można żyć? A przede wszystkim za co? Za co kupie dzieciom ubrania? Za co opłacę rachunki? Ja nie chce jałmużny, ja chcę pracować – ze smutkiem dodaje Weronika, która dopiero co powróciła do pracy w jednym z hoteli, który znajduje się na starówce. – Uratować nas mogą tylko szczepienia, ale jeśli szczepimy 30 osób tygodniowo, to coś czarno to widzę – zaznacza kobieta.

- Mam siostrzenice, która właśnie jest po egzaminach próbnych, pisała test ośmioklasisty. Z matematyki otrzymała lekko ponad 20 %. I to nie dlatego, że jest głupia. Nikt jej nie tłumaczy zagadnień. Rodzice pracują całe dnie, ona siedzi przed komputerem i próbuje opanować materiał w czasie tych zdalnych lekcji, ale to nie to samo co szkoła. Chcemy pokolenia idiotów, bo te wszystkie zdalne lekcje do tego prowadzą – żali się Aneta.

Czekamy również na Wasze komentarze. Chętnie poznamy Wasz punkt widzenia.

[ALERT]1614073318849[/ALERT]

 

(A.Ś.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

hehehehehehe

7 0

Skończyć masowe testowanie, skończyć z obostrzeniami. 11:34, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

nwo złonwo zło

5 0

Fałszywa pandemia ,tak samo było z hiszpanką. 12:58, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JoJo

3 0

Torunianie myślą .DAJCIE SPOKUJ .Ten promil co kojarzy .To się nie liczy.
13:22, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Fałszywa PlandemiaFałszywa Plandemia

4 0

wszystkie oraniczenia, zakazy i obostrzenia są nielegalne i bezprawne - to tylko pretekst zgodnego Kartelu partyjnego PiS PO LEWICA PSL - do walki z mniemanym wrażym wirusem
(który jest na poziomie zwykłej grypy!)
Białoruś Szwecja Szwajcaria - żadnych obostrzeń = 10 razy mniej zgonów niż u nas !
W Rumunii 900 000 ludzi manifestowało "My Wam damy 3 falę" !
Telewizor Głównego Ścieku tvn i gazeta wybiórcza" - milczą ! 14:19, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehehehehehe

3 0

Otwierać szkoły, restauracje, knajpy, wpuszczać ludzi na wydarzenia sportowe, organizowac normalne wydarzenia. Dość tych cyrków. 14:30, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZZ

2 0

Skończyć te wszystkie bzdurne obostrzenia,to nic nie daje...te wszystkie bzdurne zakazy-nakazy doprowadzaja tylko do upadku gospodarki,nie maja żadnego planu na walkę z rzekoma epidemia,brak szczepionek organizacji i dyscypliny we wszystkim to jak tak to ma wyglądać to to nie ma sensu taka zabawa w udawanie,ze sie cos robi. 14:53, 23.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%