Zamknij
REKLAMA

Gmina pod Toruniem wygrała konkurs. Będzie miała plac zabaw

11:37, 26.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Gmina pod Toruniem wygrała konkurs. Będzie miała plac zabaw

Głosami mieszkańców i dzięki ogromnemu zaangażowaniu przyjaciół gminy Obrowo Dobrzejewice zdobyły tzw. podwórko talentów w tegorocznym ogólnopolskim konkursie firmy Nivea.

- Udało nam się to dzięki ogromnemu zaangażowaniu tysięcy mieszkańców i sympatyków naszej gminy – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. 

 Jestem dumny, że mimo tylu podziałów w naszym kraju, mieszkańcy Obrowa potrafią współdziałać i zjednoczyć się wokół jednej inicjatywy. Zwyciężyliśmy dwukrotnie: zdobyliśmy plac zabaw dla Dobrzejewic oraz zaangażowaliśmy wielu mieszkańców w działania na rzecz naszej gminy. Społeczeństwo obywatelskie w Obrowie istnieje.

Umiemy rozmawiać i współdziałać. To dla mnie bardzo ważne.

Konkurs Podwórko talentów prowadzony jest corocznie przez firmę Nivea, która buduje place zabaw w pięciu gminach do 20. tysięcy mieszkańców - w tych, które zdobyły najwięcej głosów internautów.

Dobrzejewice z gminy Obrowo od początku plasowały w ścisłej czołówce konkursu, ale walka była zacięta i wyrównana. Trwała od 22 maja do środy 24 czerwca.

Do ogólnopolskiej rywalizacji przystąpiło ponad 160 miejscowości. Dobrzejewice z ilością 26 101 tysięcy głosów zajęły 3. miejsce.

- Podczas ostatnich pięciu dni konkursu trwała w szkole wielka akcja głosowania. Zgłosiliśmy nasze adresy IP jako publiczne, dzięki czemu mogliśmy z każdego z nich wysłać po 1000 głosów dziennie. Regulamin zezwalał bowiem na wysłanie z jednego „zwykłego” IP tylko pięciu głosów w ciągu dnia – opowiada Janusz Iwański, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. 

 W weekend szkoła przeżyła oblężenie. Głowali rodzice, nauczyciele, radni, sołtysi, urzędnicy. Działaliśmy od wczesnych godzin porannych do północy. Nie żałujemy tego czasu. Pospolite ruszenie przyniosło sukces. Na terenie szkoły powstanie plac zabaw.

[ALERT]1593164222544[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

Mieszkaniec6Mieszkaniec6

4 1

Ludzie musieli wziąć sprawy w swoje ręce bo wójt niestety nie widzi niczego oprócz swojego podwórka 18:19, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA