Zamknij
REKLAMA

45-latek z gminy Czernikowo w rękach policji. Grozi mu do 15 lat więzienia

16:52, 12.03.2021 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

45-latek z gminy Czernikowo w rękach policji. Grozi mu do 15 lat więzienia

45-latek z gminy Czernikowo, którego wytypowali policjanci z komisariatu policji w Dobrzejewicach usłyszał pięć zarzutów dokonanych włamań w gminie Obrowo i Czernikowo. Jako że dopuścił się ich w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu nawet do 15 lat więzienia.

 Wczoraj (11.03.) policjanci z komisariatu policji w Dobrzejewicach wytypowali i zatrzymali 45-latka, któremu udowodnili liczne włamania do pomieszczeń gospodarczych i garażu.

Pierwsze zgłoszenie o kradzieży z włamaniem dotarło do dyżurnego z komisariatu policji w Dobrzejewicach w dniu 5 grudnia minionego roku. Sprawca włamał się wtedy do budynku gospodarczego  w Sąsiecznie w gminie Obrowo.

Ukradł wtedy kosiarkę elektryczną wartą kilkaset złotych. Pod koniec lutego było kolejne zgłoszenie o włamaniu, które miało miejsce  z Skwirynowa w gminie Czernikowo. Na początku marca policjanci otrzymali kolejne zgłoszenia znów z Sąsieczna i dwa z Czernikówka.

Sprawca za każdym razem włamywał się do pomieszczeń gospodarczych lub garażu i kradł najczęściej elektronarzędzia takie jak piły spalinowe, szlifierki kątowe lub spawarkę. Sprawca nie pogardził również młotkiem, obcęgami lub apteczką.

Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna w marcu 2020 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał przez ponad 6 lat karę pozbawienia wolności za wcześniej dokonane kradzieże i włamania.

Wobec czego ostatnich pięciu włamań dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy. Grozi mu teraz, aż do 15 lat więzienia.

[ALERT]1615564298937[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Tłusta kropkaTłusta kropka

3 1

Najwyraźniej dobrze o niego dbali w ciupie? Sniedanko obiadek i kolacyjke pod nosek przyniosą. Za prąd, gaz i mieszkanie podatnicy zapłacą. Telewizorek pooglądać, w i ternecie po siedzieć w karty ciachnac. Zero stresu i obowiązków. To mu dobrze było. A teraz żeby zjeść czy papieroska zapalic to trzeba najpierw znaleźć ukraść innym i opylić do d... Takie życie na wolności uczciwe! Żeby kara była kara to 5 lat w ciemnej piwnicy na betonie powinni spać. Do jedzenia czarny chleb ze smalcem. Gwarantuję że żaden by luzaka nigdy już nie ukradł. A tak to można siedziec 17:57, 12.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EjjjEjjj

0 0

Bez smalcu kurdeee no...nie przesadzaj 22:03, 12.03.2021


REKLAMA
0%