Zamknij
REKLAMA

Rolnicy mają się czego bać? To pierwszy od lat przypadek w naszym regionie!

15:35, 08.01.2021 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Rolnicy mają się czego bać? To pierwszy od lat przypadek w naszym regionie!

W województwie Kujawsko-Pomorskim odnotowano pierwszy od 2017 roku przypadek ptasiej grypy.  Dotyczy to powiatu grudziądzkiego, gdzie zlikwidowana zostanie hodowla 11 tys. indyków.

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz powołał w tej sprawie w urzędzie wojewódzkim sztab kryzysowy.

– Likwidowanych jest ok. 200 ton ptaków. Służby weterynaryjne cały czas też działają. Ostatni raz ptasia grypa w stadzie hodowlanym w naszym województwie została stwierdzona w 2017 r. Od tego czasu na fermach w Kujawsko-Pomorskiem nie było przypadków tej choroby – mówi reprezentant rządu w terenie.

Dziś rano wojewoda podpisał rozporządzenie, zgodnie z którym teren ok. 3 km wokół miejsca stwierdzenia choroby, określono jako zapowietrzony. Ponadto, obszar w pobliżu ok. 10 km został uznany jako zagrożony ptasią grypą i obejmuje on również część powiatów: brodnickiego oraz wąbrzeskiego.

Na terenie zapowietrzonym m.in. właściciele drobiu muszą zadbać o to, aby nie był możliwy kontakt ptactwa z innym z sąsiednich gospodarstw lub z ptactwem dzikim. Obowiązkowe jest też stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego takich jak np. maty dezynfekujące.

[ALERT]1610116621685[/ALERT]

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Mengele?Mengele?

1 0

Realizacja Agendy 2030,rolnictwo ma zniknąć. Pandemia to preludium do tego co nam przygotowali globaliści. 21:20, 08.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%