Zamknij
REKLAMA

Premier obiecał to mieszkańcom Kowalewa Pomorskiego, teraz poseł ma wątpliwości!

11:47, 24.11.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Mateusz Morawiecki gościł w Kowalewie Pomorskim na początku lipca Fot. Redakcja
REKLAMA

 Premier obiecał to mieszkańcom Kowalewa Pomorskiego. Teraz...

Poseł Paweł Szramka złożył interpelację do Ministra Infrastruktury w sprawie realizacji programu budowy 100 obwodnic. Kilka z nich ma powstać w naszym regionie m.in. w Kowalewie Pomorskim pod Toruniem. 

Jak czytamy na stronie rządowej, w ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.

Dla części obwodnic opracowano już dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji, dla części jest prowadzony proces przygotowawczy. Są też takie zadania, dla których przygotowania dopiero się rozpoczną.

Kilka obwodnic w ramach tego programu ma powstać również w naszym regionie w tym w bliskim sąsiedztwie Torunia. Na liście znalazło się Kowalewo Pomorskiego. Mieszkańcy tego małego, podtoruńskiego miasta od lat walczą obwodnice. Cały tranzyt idzie przez ścisłe centrum, wąskimi uliczkami, co mocno utrudnia życie mieszkańcom.

Na początku lipca w Kowalewie Pomorskim gościł premier Mateusz Morawiecki, który zapewnił mieszkańców, że obwodnica powstanie. Czy tak będzie? Na razie szczegóły nie są znane. Wątpliwości ma m.in. poseł Paweł Szramka, który złożył w tej sprawie interpelację do Ministra Infrastruktury w tej sprawie. 

Do tematu będziemy wracać. 

[ALERT]1606212065246[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

IkaIka

1 0

A jak wygląda realizacja tekturowych czeków przed wyborczych ???? Tak samo jak budowa obwodnic???? 17:10, 25.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mateusz Mateusz

1 0

Wygląda tak samo jak budowa przekopu Mierzei Wiślanej. Projekt obwodnicy i wykonawstwo to nie to samo co upieczenie drożdżówki. 15:23, 28.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA