Zamknij
REKLAMA

Kujawsko-Pomorskie: policjanci podsumowali wakacje. Niestety...

13:00, 02.09.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Kujawsko-Pomorskie: policjanci podsumowali wakacje. Niestety...

Wakacje to dla policjantów ruchu drogowego okres wytężonej pracy. Policjanci podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, kontrolowali prędkość pojazdów, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Mundurowi w białych czapkach szczegółowo sprawdzali także autobusy przewożące dzieci na kolonie czy obozy.

Niestety okres wakacyjny na drogach naszego województwa nie należał do bezpiecznych. Od początku wakacji tj. od 20 czerwca br. do 1 września br. na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 210 wypadków drogowych, w których zginęło 55 osób, a 212 zostało rannych.

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowaliśmy o 23 ofiary śmiertelne więcej. Ilość wypadków i osób rannych była podobna jak w roku ubiegłym. Odnotowaliśmy jednie spadek kolizji drogowych.

Pomimo wielu apeli oraz prowadzonych działań profilaktycznych, podczas działań „Bezpieczne wakacje 2019” na kujawsko-pomorskich drogach policjanci zatrzymali 1222 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę wcześniej spożywając alkohol. 

[ALERT]1567422161804[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA