Zamknij
REKLAMA

Toruń i okolice: trwają komputerowe szkolenia dla dorosłych

09:46, 30.07.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Toruń i okolice: trwają komputerowe szkolenia dla dorosłych

Obsługa komputera i programów biurowych na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym, podstawy programowania i obsługa nowoczesnych sieci informatycznych. To w ramach certyfikowanych szkoleń komputerowych dla dorosłych prowadzonych przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego wraz z Urzędem Marszałkowskim. Do tej pory z kursów skorzystało ponad 3 tysiące osób.

W szkoleniach komputerowych mogą wziąć udział osoby powyżej 25 roku życia, które z własnej inicjatywy chcą nabywać, podnosić lub uzupełniać posiadane kompetencje i kwalifikacje, mieszkają, pracują lub uczą się na terenie województwa kujawsko–pomorskiego oraz należą do jednej z trzech grup:

- osób z wykształceniem maksymalnie średnim,
- osób z niepełnosprawnością (bez względu na poziom wykształcenia),
- osób powyżej 50 roku życia (bez względu na poziom wykształcenia).

W ramach projektu realizowane są szkolenia i kursy komputerowe o różnorodnej tematyce – zarówno szkolenia zawodowe, kwalifikacyjne jak i specjalistyczne, na różnych poziomach zaawansowania – podstawowym, średniozaawansowanym, zaawansowanym. Specyfika i ogromna różnorodność szkoleń w obszarze kwalifikacji i kompetencji cyfrowych sprawia, iż na początku udziału w projekcie, każdy uczestnik spotkał się z doradcą, w celu ustalenia tematyki i poziomu szkolenia lub kursu.

Dotychczas z oferty szkoleń skorzystało ponad 3 tysiące osób. Tylko w ubiegłym roku przeszkolono 1,4 tysiąca mieszkańców naszego regionu. Obecnie prowadzonych jest łącznie 150 grup szkoleniowych. Największą popularnością cieszą się szkolenia specjalistyczne umożliwiające nabycie kwalifikacji takich jak: obsługa programów biurowych w administracji, wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy dydaktycznej oraz praktyczna obsługa systemów geoinformatycznych z pozyskiwaniem danych przestrzennych.

Są jeszcze wolne miejsca dla osób zainteresowanych szkoleniami kwalifikacyjnymi, umożliwiającymi zdobycie certyfikatu z obsługi komputera na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym. Szkolenia komputerowe realizowane będą do końca 2020 roku w różnej formie i w różnych trybach. W zależności od potrzeb, organizowane są w trybie popołudniowym, weekendowym, całodziennym, w godzinach od 8 do 16. 

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA