Zamknij
REKLAMA

Dramat w regionie, 93-latka leżała w ogniu. Na pomoc ruszyli policjanci!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 08.00, 12.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Mł. asp. Dawid Kaszubski i mł. asp. Maciej Korzeniewski, słysząc wołanie o pomoc, natychmiast ruszyli w tym kierunku. Jak się okazało, w płonącym rżysku leżała starsza kobieta, która nie miała siły wydostać się z ognia. Policjanci natychmiast wynieśli ją w bezpieczne miejsce, po czym zajęli się wraz ze świadkami gaszeniem pożaru. Tylko dzięki sprawnemu działaniu i profesjonalizmowi nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (8.08.22) około 16:45 w miejscowości Przybranowo. Patrolujący teren gminy mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast ruszyli w to miejsce. Okazało się, że na szerokości 100 metrów płonie rżysko, w którym, jak wynikało z relacji stojacej w pobliżu kobiety leży 93-latka.

-Funkcjonariusze bez chwili namysłu wbiegli w ogień, gdzie znaleźli starszą panią, która była wycieńczona i nie mogła o własnych siłach się wydostać. Policjanci natychmiast wynieśli Seniorkę w bezpieczne miejsce i wezwali pogotowie

-informuje mł. asp. Agnieszki Czerny

Kiedy kobieta znalazła się pod opieką ratowników, mundurowi dołączyli do innych, którzy usiłowali ugasić ogień, by ten nie rozprzestrzenił się na sąsiadujące posesje. Dalej zajęli się nim przybyli na miejsce strażacy.

Mł. asp. Dawid Kaszubski oraz mł. asp. Maciej Korzeniewski na co dzień pełnią służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie podczas codziennej służby dbają o bezpieczeństwo i porządek na drodze stojąc na straży przestrzegania przepisów przez uczestników ruchu drogowego.

W imię złożonego przez siebie ślubowani, udowodnili co znaczy „strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” ratując 93-latkę, a także dobytek okolicznych mieszkańców.

Z uwagi na panujące wysokie temperatury i suszę, szczególnie teraz w porze wakacyjnych podróży, odpoczynku i pracy związanej z okresem żniw policjanci apelują o zachowanie rozwagi, a także ostrożności w obchodzeniu się z ogniem. Pamiętajmy, że każde lekkomyślne zachowanie, jak np.: wyrzucenie niedopałka czy wypalanie traw może doprowadzić do tragedii.

Jeśli jesteś świadkiem pożaru lub innego niebezpiecznego zdarzenia dzwoń na numer alarmowy 112. 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

NormalnyNormalny

0 0

Zrobili to co każdy by zrobił w takiej sytuacji 11:42, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%