Torunianie chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pokazują to policyjne statystyki.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która funkcjonuje od września 2016 roku i jako narzędzie do przekazywania informacji cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego regionu. Mieszkańcy Torunia i naszego powiatu od początku działania tej strony zgłosili blisko 12,8 tys. miejsc, które w ich ocenie były zagrożone.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to narzędzie, które pozwala każdemu przekazać informację o niepokojących go zjawiskach, które w odczuciu mieszkańców, wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Każda osoba może zgłosić na interaktywnej mapie miejsce, wybierając je z katalogu zagrożeń, które uznaje za najbardziej zagrożone czy najbardziej uciążliwe w jego otoczeniu.
Policjanci prowadzą bieżącą weryfikację prawdziwości przekazanej w ten sposób informacji i w zależności od ustaleń, podejmuje działania w celu wyeliminowania problemu. KMZB służy głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców.
W Toruniu i powiecie od momentu uruchomienia strony (do 31 lipca 2022 roku) mieszkańcy wskazali 12 786 takich miejsc, które uważają za zagrożone. Od początku roku do końca lipca takich zgłoszeń wpłynęło 1152.
Najwięcej zgłoszeń w 2022 roku dotyczyło: parkowania pojazdów w miejscach niedozwolonych (350 zgłoszeń), przekraczania dozwolonej prędkości (227 zgłoszeń), aktów wandalizmu (58 zgłoszenia), spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (88 zgłoszenia).
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numerów alarmowych wobec czego nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod numer 112.
Gość12:18, 12.08.2022
2 0
Nie jest bezpiecznie. Wszystkie siły są rzucone z bloczkami mandatowymi na polowanie na kierowców. W mieście rządzą bandyci. Patroli funkcjonariuszy aparatu represji brak na ulicach miasta. 12:18, 12.08.2022