Zamknij
REKLAMA

Policja i straż pożarna razem dba o nasze bezpieczeństwo!

11.00, 09.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Od początku wakacji policjanci i strażacy pełnią wspólne służby na akwenach regionu. w trakcie wspólnych służb motorowodnych na Wiśle i jeziorze Chełmżyńskim wymieniają się doświadczeniem w zakresie nawigacji i locji na śródlądowych drogach wodnych wykorzystując służbowe łodzie motorowodne Straży Pożarnej i Policji. Wszystko to aby utrzymać wysoki standard bezpieczeństwa i przede wszystkim zapobiegać utonięciom.

Komendanci Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu w trosce o bezpieczeństwo ludzi wypoczywających nad wodą podjęli współpracę, w ramach której od początku lipca do końca okresu letniego są organizowane wspólne patrole wodne. Policjanci Zespołu Prewencji Na Wodach i Terenach Przywodnych Wydziału Prewencji toruńskiej komendy i strażacy Państwowej Straży Pożarnej w wybrane dni wakacji nad Wisłą i jeziorze Chełmżyńskim czuwają nad bezpieczeństwem turystów i mieszkańców powiatu w ramach kolejnej edycji akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

- Policjanci i strażacy w trakcie wspólnych służb motorowodnych na Wiśle i jeziorze Chełmżyńskim wymieniają się doświadczeniem w zakresie nawigacji i locji na śródlądowych drogach wodnych wykorzystując służbowe łodzie motorowodne Straży Pożarnej i Policji

- informuje Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji 

Łączone służby zajmują się przede wszystkim patrolowaniem wyznaczonych akwenów i tym samym zwracaniem uwagi na bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.  

[FOTORELACJA]7904[/FOTORELACJA]

Dokonują również kontroli jednostek pływających pod kątem wykroczeń i przestępstw w żegludze. Funkcjonariusze mają również na uwadze nierozważne kroki osób przebywających na nadbrzeżach wód  wchodzących w miejsca szczególnie niebezpieczne dla zdrowia i życia (np. w wyschnięte koryto rzeki i odsłonięte brody Wiślane).

Funkcjonariusze w trakcie wspólnych służb zwracają uwagę, edukują i reagują na wszelkie negatywne zjawiska na wodzie i terenach przybrzeżnych aby utrzymać wysoki standard bezpieczeństwa i przede wszystkim zapobiegać utonięciom.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%