Zamknij
REKLAMA

Kto pokieruje Ciechocinkiem po śmierci burmistrza? Znamy szczegóły!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 15.20, 04.08.2022 A.J. Aktualizacja: 15.21, 04.08.2022
Skomentuj fot. Ciechocinek.pl
REKLAMA

Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami naszego regionu. W poniedziałek 25 lipca w wieku 66 lat zmarł burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. Ostatnie dni przebywał w szpitalu. 

Leszek Dzierżewicz był burmistrzem nadwiślańskiego uzdrowiska od 25 lat, 7 kadencji. 12 lipca skończył 66 lat. Był cenionym i lubianym samorządowcem. 

Przypomnijmy, na skutek zasłabnięcia burmistrz Ciechocinka, Leszek Dzierżewicz, 15 lipca doprowadził do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Narutowicza w Ciechocinku i został hospitalizowany w bydgoskim szpitalu.

Pozostawał w śpiączce farmakologicznej przez ostatnie dni. Jego stan był ciężki, ale stabilny. 

Burmistrza Ciechocinka pożegnało wielu innych polityków m.in. z naszego regionu. Wpisy zamieścili m.in. prezydent Włocławka, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego, czy starosta toruński, ale nie tylko.

Burmistrza Ciechocinka wspomniał też marszałek naszego województwa Piotr Całbecki. Również na pogrzebie Leszka Dzierżewicza były tłumy mieszkańców. 

Co dalej?

O tym wypowiedział się dla Radia PiK Jacek Kraszewski - szef włocławskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

-  W najbliższym czasie zostanie wydane postanowienie stwierdzające wygaśnięcie mandatu burmistrza. Prezes Rady Ministrów zarządzi rozporządzeniem wybory przedterminowe. Od momentu wygaśnięcia mandatu, czyli od momentu wydania postanowienia przez komisarza wyborczego do czasu objęcia funkcji burmistrza przez nowo wybraną osobę i złożenia ślubowania, te obowiązki będzie pełniła osoba wyznaczona przez przez premiera. Będzie ona pełniła funkcję burmistrza Ciechocinka

- wyjaśnia Jacek Kraszewski.

Nowy burmistrz Ciechocinka będzie znany prawdopodobnie w połowie listopada. 

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%