Zamknij

Miasto wciąż w żałobie po śmierci burmistrza. Wiemy, kiedy pogrzeb

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 14.20, 28.07.2022 . Aktualizacja: 00.30, 29.07.2022
Skomentuj Fot. UM Ciechocinek
REKLAMA

Najbliższa sobota - 30 lipca. Na ten dzień zaplanowano pogrzeb Leszka Dzierżewicza, długoletniego burmistrza Ciechocinka.

O śmierci samorządowca informowaliśmy już we wtorek (26 lipca).

Burmistrz, który od 25 lat zarządzał miastem zmarł dzień wcześniej (25 lipca). Wcześniej, na skutek zasłabnięcia włodarz doprowadził do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ul. Kopernika i Narutowicza w Ciechocinku i został hospitalizowany w bydgoskim szpitalu.

[ZT]39819[/ZT]

Tam pozostawał w śpiączce farmakologicznej przez kilka dni. Jego stan był ciężki. W Ciechocinku po jego śmierci wprowadzono żałobę.

Znamy termin pogrzebu

Najbliżsi podali już datę pochówku Leszka Dzierżewicza.

Pogrzeb odbędzie się w sobotę (30 lipca) o godz. 12 w Kolegiacie Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Ciechocinku, a od godziny 10 trumna wystawiona będzie w kaplicy cmentarza komunalnego w Ciechocinku przy ul. Nieszawskiej. Tam też będzie wyłożona księga kondolencyjna.

- Po mszy pożegnalnej kondukt żałobny ulicami miasta odprowadzi zmarłego na miejsce pochówku na Cmentarzu Parafialnym przy ul. Wołuszewskiej. Kolumna przemieści się ulicami: Piłsudskiego, Traugutta, Kościuszki, Kopernika, Narutowicza, Kolejową i Wołuszewską

- informują pracownicy Urzędu Miejskiego w Ciechocinku 

Należy liczyć się z ograniczeniem ruchu kołowego na wymienionych ulicach w sobotnie popołudnie. Uzyskaliśmy informację o możliwości parkowania samochodów żałobników na parkingu przy ul. Wołuszewskiej/róg Sportowej.

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%