Zamknij
REKLAMA

Nowe inwestycje w gminie pod Toruniem. To udogodnienie dla mieszkańców!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 09.00, 02.10.2022 A.J.
Skomentuj fot. obrowo.pl
REKLAMA

Podtoruńska gmina dba o swoich mieszkańców. W jednej z miejscowości ustawiono zadaszoną wiatę rowerową. Planowane są kolejne tego typu inwestycje. 

W Obrowie, przy pętli autobusowej, gmina ustawiła zadaszoną wiatę rowerową. Mieści się pod nią dziesięć jednośladów. Kolejne wiaty planujemy posadowić wkrótce Łążynie II oraz w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy też możliwości montażu wiat w innych miejscowościach.

Wiata posłuży mieszkańcom dojeżdżającym na pętlę rowerem i przesiadającym się na autobus. W miastach tego typu funkcje pełnią parkingi samochodowe zwane park&ride (ang. zaparkuj i jedź), ulokowane na obrzeżach osiedli, blisko węzłów komunikacyjnych.

Nasza wiata pełni więc funkcję miejsca typu park & ride. Dzięki zadaszeniu chroni rowery przez opadami.

Będą kolejny wiaty

Gmina planuje wkrótce zamontować podobne wiaty w Łążynie II i w Osieku nad Wisłą. Sprawdzamy możliwości posadowienia zadaszonych wiat również w innych miejscowościach, ale nie wszędzie są do tego odpowiednie warunki.

Wiatę montujemy na betonowej posadzce o wymiarach co najmniej 3 na 6 m2. Nie przy każdym przystanku autobusowym jest w pasie drogowym tyle miejsca. Wówczas będziemy się starać zamontować zwykłe stojaki rowerowe, jeśli będzie taka możliwość techniczna. 

Pierwsza wiata rowerowa tego typu stanęła w Brzozówce na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Owocową.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%