Zamknij
Ważne

Straszne chwile! Na parapecie na czwartym piętrze stała młoda kobieta. Trzymali ją już tylko za nogę!

19:00, 13.09.2023
Skomentuj Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com Zdjęcia ilustracyjne. Fot. depositphotos.com

W oknie na czwartym piętrze stała kobieta, która chciała skoczyć i się zabić. Nie pozwolili jej w tym policjanci, którzy zareagowali błyskawicznie.

Do dramatycznych zdarzeń doszło w minioną niedzielę (10 września) w Rypinie. Około 14:30, dyżurny tamtejszej policji odebrał kilka zgłoszeń, z których wynikało, że na jednym z osiedli w oknie na czwartym piętrze stoi kobieta, która najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie.

Do akcji zadysponowano st. asp. Tomasza Papisa oraz asp. Dawida Kucińskiego. Po dojechaniu na miejsce pobiegli oni tam, gdzie rozgrywała się tragedia.

- Weszli do mieszkania, które na szczęście było otwarte. Na miejscu okazało się, że sytuacja jest dramatyczna. Na parapecie stała, wychylona na zewnątrz, młoda kobieta. Jej nogę trzymał jeden z domowników, lecz nie miał siły, aby ją ściągnąć z parapetu

- mówi asp. sztab. Dorota Rupińska, oficer prasowy KPP w Rypinie.

Policjanci szybko przejęli inicjatywę, podbiegli do okna i ściągnęli kobietę z parapetu

- Dalej zaopiekowali się nią wezwani na miejsce ratownicy medyczni, którzy przetransportowali kobietę do szpitala na badania - dodaje rzecznik mundurowych.

To ci policjanci uratowali niedoszłą samobójczynię. Fot. KPP Rypin

Jak pomóc osobie, która chce popełnić samobójstwo?

Według specjalistów, myśli samobójcze mogą się pojawiać, kiedy osobie wydaje się, że znajduje się w tak trudnej sytuacji życiowej i jest tak nieszczęśliwa, że nie ma ochoty dłużej żyć. Zwykle osoby, które próbują się zabić, robią to, by zakończyć swój ból. Nie chcą umierać. Dlatego pomoc jest możliwa. Samobójstwo to najgorsze wyjście, dlatego powinno się zrobić wszystko, żeby mu zapobiec.

Masz myśli samobójcze? Na portalu samobojstwo.pl można znaleźć numery telefonów zaufania, adresy instytucji pomocowych i konkretne rady, jak postępować w trudnych sytuacjach. Młodzi ludzie mogą uzyskać pomoc dzwoniąc pod numer telefonu zaufania Fundacji "Dajemy dzieciom siłę" - 116 111.

Zobacz także:

(D.W./KPP Rypin)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

mieeetek mieeetek

2 2

człowiek ma wolną wolę, jeśli chciala sobie wyskoczyć to nikomu nic do tego.. I tak pewnie strzeli samobója bo w tej wsi nie będzie miała życia wytykana palcami...

05:45, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zochazocha

0 0

z 4 piętra to można sobie co najwyżej nogi połamać

09:30, 14.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

Każdy kto nie brał karty w referendum do glosowania, ma jej krew na rękach. Definitywnie powinien zostać przerobiony na mydło, a politykom którzy do tego zachęcali, wydłubać oczy.

***** kolorowych

14:39, 2025-07-04

0%