Zamknij
REKLAMA

Tragiczny bilans długiego weekendu w regionie. Ruszyły powroty do domów!

11.45, 15.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Od piątku kujawsko-pomorscy policjanci prowadzą wzmożone działania w związku z długim sierpniowym weekendem. Ładna, słoneczna pogoda znacznie nasiliła ruchu turystyczno-wypoczynkowy. Dzisiaj zaczyna się dzień powrotów. Spodziewamy jeszcze większego natężenia ruchu na drodze. Funkcjonariusze będą monitorowali i kontrolowali podróżujących.

Apelujemy o szczególną ostrożność na drogach. Przypominamy o konieczności stosowania się do przepisów ruchu drogowego, stosowania obowiązujących ograniczeń prędkości, używania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci. Zadbajmy o to, aby nasza podróż była przyjemna i wiązała się z długo wyczekiwanym wypoczynkiem.

Zadbajmy o dobry stan techniczny pojazdu, zaplanujmy podróż uwzględniając prognozę pogody i większe natężenie ruchu na drogach. Zapewnijmy sobie komfort jazdy i odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Pamiętajmy, że nie można przewidzieć wszystkich zdarzeń na drodze. Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

[FOTORELACJA]7920[/FOTORELACJA]

Kierowco – wypocznij przed podróżą i bądź pewny, że jesteś trzeźwy. Rób przerwy w trakcie jazdy.

Parkujmy w miejscach do tego wyznaczonych. Nie zostawiajmy nawet na chwilę pasażerów w nagrzanym pojeździe. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

- Pierwsze statystyki działań na drogach przedstawiają się następująco: od piątku do wczoraj do północy (14.08.2022) na drogach kujawsko-pomorskiego doszło do pięciu wypadków, w których niestety cztery osoby zginęły (w jednym wypadku), a siedem osób zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali też ponad 150 kolizji

- mówi nadkom. Przemysław Słomski z kujawsko-pomorskiej policji 

Niestety, również i na drogach naszego regionu, podobnie jak w cały kraju, nie obyło się bez osób, które wsiadły za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu. Takich kierowców policjanci zatrzymali 76 (przestępstwa i wykroczenia).

Policyjne działania na drogach prowadzone będą do jutra (16.08.2022).

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%