Zamknij
20:14, 15.10.2020

Toruń: nie chcą tej inwestycji, oficjalnie proszą o referendum. Co na to urząd?

Ostatnio bardzo głośno o budowie w Toruniu Europejskiego Centrum Filmowego na potrzeby Festiwalu EnergaCamerimage. Nie brakuje zwolenników, jak i przeciwników tej inwestycji. 

Ci ostatni chwytają się każdej możliwości, aby inwestycję anulować/przełożyć. 

[ZT]29382[/ZT]

Dziś (czwartek) oficjalnie złożono do Przewodniczącego Rady Miasta Torunia - Marcina Czyżniewskiego pismo w tej sprawie. Torunianie domagają się referendum.

- Chcemy żeby ta decyzja została z mieszkańcami skonsultowana. Pandemia powoduje, że inwestycje w mieście zostają ograniczane, by nie powiększać deficytu budżetowego. Widzieliśmy na ostatnich sesjach rady miasta jak radni głosowali nad ograniczeniem programu budowy dróg lokalnych, który został ograniczony również bez konsultacji z mieszkańcami. Stąd też nasz sprzeciw - mówił Piotr Marach z Zielonego Torunia. 

Sprzeciw mieszkańców, ale i społeczników, jak i polityków jest ogromny.

-  Nie może być tak, że konsultuje się przedsięwzięcia za 20 tys. zł, a nie konsultuje się przedsięwzięć za 200 mln zł. Naszym pierwszym krokiem będzie petycja w sprawie przeprowadzenia referendum lokalnego na wniosek mieszkańców Torunia, w sprawie dofinansowania budowy Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage z budżetu gminy – mówił Ryszard Mosiołek z Obywatelskiego Torunia.

Budowa centrum to kosztowna, ale już niemal pewna inwestycja.

Teraz petycja trafi do odpowiedniej komisji. Jednak niezależnie od jej zdania,  petycji będzie ona rozpatrywana przez wszystkich radnych.

Jakie macie zdanie w tej sprawie?

[ALERT]1602785414421[/ALERT]

REKLAMA
Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: [email protected]
REKLAMA

komentarz (3)

DotaDota

6 0

Ceny biletów w górę, podatek od nieruchomości w górę, nowy podatek od deszczówki, gaz, prąd w górę. Pracy coraz mniej. Mam wrażenie, że ten nasz smutny prezydent to z innego wymiaru. Chłopie Ty zamiast inwestycji zastanów się jak otworzyć miejsca pracy dla ludzi, jak poprawić ich byt. Po co nam taka inwestycja... 12:10, 19.10.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Dotado Dota

1 1

mała uwaga miejsca pracy to tworzyli w PRLu a teraz to sam sobie stwórz 01:58, 20.10.2020


pytaniepytanie

1 0

Zgadzam się z Dotą w Toruniu nie ma pracy, jeżeli jest praca to za najniższą krajową. Prezydent i radni nic nie robią w kierunku tworzenia miejsc , natomiast skwapliwie zajmują się kulturą i sztuką, tylko pytanie z jakiego powodu. 13:28, 20.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz