Zamknij
REKLAMA

Maurycy i kolędnicy wylądowali w szpitalu. Chcą zarażać duchem świąt! W tym tygodniu aż dwa spektakle!

14.30, 13.12.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Popisy kolędników będą miłą odmianą dla dzieci fot. Teatr Muzyczny
REKLAMA

Historia właściciela sklepu z piernikami to zabawny spektakl dla dzieci, który już trzeci sezon bawi najmłodszych wielbicieli teatru. Zespół wyruszył właśnie w nietypową trasę - aktorzy sztukę wystawią dla najmłodszych pacjentów. Już w środę kolędnicy zawitają do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Spektakl zaraża pozytywną energią i duchem świąt. "Gra warta piernika, czyli Maurycy i kolędnicy" pokazana zostanie w tym tygodniu w wyjątkowej scenerii - zamiast sceny teatralnej będzie sala konferencyjna w szpitalu. Wpierw przedstawienie zobaczą mali pacjenci w Toruniu, dzień później w Bydgoszczy.

- Misją naszego teatru jest docieranie do różnej publiczności  – przyznaje Anna Wołek, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego. - Cieszę się, że nasze spektakle choć na parę chwil pozwolą dzieciom zapomnieć o chorobie.

Przypomnijmy, że również w ubiegłym roku grupa aktorów odwiedzała przez świętami małych pacjentów - sztukę mogli wtedy zobaczyć wtedy podopieczni toruńskiego Hospicjum „Nadzieja”

[ZT]8010[/ZT]

Walczące z chorobą w toruńskim szpitalu maluchy będą mogły obejrzeć spektakl o przygodach piernikarza Maurycego i pani Bogackiej już w środę (14 grudnia) o godz. 16. Dzień później sztuka zostanie wystawiona Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy.

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%