Wspólne juwenalia trzech największych miast regionu? To możliwe!
A przynajmniej - do zrobienia chociaż częściowo. Nietypowy pomysł studentów z Torunia, Bydgoszczy i Włocławka może połączyć juwenalia w trzech miastach. A pomóc ma w tym... autostop.
Chodzi o wyścig autostopowy, którego trasa będzie biegła przez Toruń, Bydgoszcz i Włocławek. Studenci z każdego miasta stworzą maksymalnie dwuosobowe grupy i będą robili wszystko, by pokonać trasę w jak najkrótszym czasie.
- W każdym mieście wyścig odbędzie się w innym terminie, ale najważniejsze zasady są takie same - tłumaczy Hubert Fatalski, wiceprzewodniczący samorządu studenckiego UMK. - Jechać trzeba autostopem, to warunek konieczny, ale można popuścić wodzy fantazji. Torunianie będą startować z Torunia, spod biura samorządu studenckiego (ul. Gagarina), bydgoszczanie - z Bydgoszczy. Potem podsumujemy czasy przejazdu między miastami. Grupa, która najszybciej pokona całą trasę, wygrywa.
Toruński wyścig rusza w piątek o godz.10. Organizatorzy zapewniają, że będą wierzyć zawodnikom na słowo, jeśli chodzi o czas przejazdu. W Bydgoszczy zawody ruszą 3 czerwca, zgłaszać można się do końca maja.
- Mam nadzieję, że nasi studenci chętnie będą ścigać się autostopem, wystarczy wysłać mail do samorządu studenckiego - mówi Aleksandra Wiśniewska, przewodnicząca samorządu studenckiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. - Najważniejsza zasada jest taka sama: to musi być prawdziwy autostop, a nie koledzy, którzy podrzucą studentów na określonej trasie. W bydgoskim wyścigu będziemy prosić studentów, by robili sobie zdjęcia z kierowcami, którzy ich podwożą, także zdjęcia w kolejnych przystankach na trasie.
Włocławianie ruszają oczywiście z Włocławka.
- Nasz wyścig rusza 27 maja - mówi Damian Pietrykowski z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. - Zgłoszenia przyjmujemy do 24 maja. We Włocławku jest mniej studentów niż w Bydgoszczy czy w Toruniu, ale nasze juwenalia cieszą się powodzeniem, na nasze tradycyjne wielkie grillowanie przychodzi ok. 3-4 tysięcy osób.
Zawodom patronuje marszałek województwa.
- Mam nadzieję, że młodzi ludzie pokażą, że podziały polityków nie mają odzwierciedlenia w środowiskach akademickich - mówi Dariusz Kurzawa, wicemarszałek województwa. - Będę kibicował, mam nadzieję, że będzie to projekt jednoczący nasz region. Życzę powodzenia!
Toruńskie juwenalia ruszają w czwartek, 19 maja.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz