Zamknij
REKLAMA

Kalkowski: "Pomimo tego, że życie jest do d*upy, to i tak jest piękne". Czy pokaże to w swoich pracach?

09.42, 06.04.2016 Adrian Aleksandrowicz
Skomentuj Artysta pokaże swoje prace w galerii Teatru Muzycznego fot. Tomasz Berent
REKLAMA

W Teatrze Muzycznym tym razem muzyka będzie jedynie tłem... W najbliższy piątek przy dźwiękach jazzu otwarta zostanie wystawę Kazimierza Kalkowskiego. Artysta, który w swojej twórczości skupia się na "człowieku" pokaże szereg obrazów i rzeźb, które mimo wszystko utwierdzą nas w przekonaniu, że życie jest piękne.

Malarz, rzeźbiarz i ceramik ma na swoim koncie ponad 130 indywidualnych wystaw w kraju i za granicą. W Toruniu pokaże prace z ostatnich pięciu lat. W ceramicznych rzeźbach widać inspirację twórczością Boscha. Na płótnach i formach przestrzennych widać różnorodne podejście do tematu człowieka.

- Człowiekowi zawsze wydaje się, że jest w centrum uwagi. Dla mnie to początek rozważań na inne tematy - przyznaje artysta w rozmowie z Dzień Dobry Toruń. - Zawsze staram się być optymistą, bo pomimo, że życie jest do dupy, to jest i piękne. 

Artysta zapytany, o to czego spodziewa się po piątkowym wernisażu odpowiada, że liczy na merytoryczną dyskusję.

- Może się z kimś pokłócę, a może merytorycznie podyskutujemy? Wszystko zależy czy widzowie, patrząc w lustro kochają się i innych, czy się ich boją. - dodaje.

fot. Tomasz Berent

Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek (8 kwietnia) o godz. 19:00 w teatralnej Galerii Proscenium. Wydarzeniu towarzyszyć będzie mini koncert jazzowy w wykonaniu saksofonisty i pianisty: Szymona Łukowskiego i Jacka Cichockiego.

(Adrian Aleksandrowicz)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%