Zamknij
REKLAMA

Toruń: Mariusz Lubomski nagrywa płytę, która pojawi się już na wiosnę

11:47, 30.11.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: Mariusz Lubomski nagrywa płytę, która pojawi się już na wiosnę

2020 rok chyba nikomu z nas nie będzie się kojarzył z czasem wyśmienitych koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Epidemia skutecznie zablokowała wiele procesów twórczych, a gro z nas nie miało od dawna bezpośredniego kontaktu ze sztuką. W tym trudnym czasie Mariusz Lubomski nagrywa płytę, która już na wiosnę 2021 r. będzie mogła gościć w domach nas wszystkich.

Dla Mariusza Lubomskiego ten rok stał się bardzo owocnym czasem twórczym. Energia dotychczas wkładana w koncertowanie, została skupiona na pracy nad nową płytą.

Od ostatniej płyty studyjnej minęło 12 lat ? nowa płyta artysty jest mocno wyczekiwana przez jego fanów. Na płycie usłyszymy 8 utworów, autorem tekstów jest Sławek Wolski, muzykę skomponował Mariusz Lubomski.

Piosenki są zapisem myśli dojrzałego człowieka, który obserwuje świat, próbuje go zrozumieć, ma swoje wzloty i upadki. To płyta, w której człowiek ? obserwator zderza się z wieloma życiowymi sytuacjami, nad którymi oddaje się refleksji, ale się nie roztkliwia.

- To zbiór spostrzeżeń na temat rzeczywistości ? komentuje artysta. Na realizację prób muzycy mieli do dyspozycji Aulę UMK. Pomimo pandemicznej sytuacji, ta przestrzeń dawała im niesamowity komfort ? ta przestrzeń była inspirująca, umożliwiła bardzo twórczą pracę wszystkich muzyków zaangażowanych w projekt - podkreśla Lubomski.

 W nagrania byli zaangażowani: Nikodem Wróbel ? gitarzysta, Michał Rybka ? basista, pianista oraz Bartek Staszkiewicz ? aranżacja instrumentów elektronicznych. Każdy z muzyków posiada duże doświadczenie produkcyjne.

- Bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie ? pracujemy w relacji pełnego zrozumienia, duża uważność skupiona jest na tekstach. To nie tylko zrozumienie muzyczne, ale również literackie. Kluczem pracy to pochylenie się nad tekstem i opowiedzenie wspólnej muzycznej historii - komentuje Mariusz Lubomski. Dla twórców jest ważne to, by połączyć trudny tekst z pewną lekkością, jaką powinna mieć piosenka. To rola muzyków, by tekst w piosence nabrał innego wymiaru, finezji, a jednocześnie ważne jest to, by treść nie zgubiła się. Tutaj chodzi o całą wizerunkowość piosenki. Piosenka jest czymś wielowątkowym, to fascynująca praca. To bardzo inspirujący proces twórczy, kontynuuje artysta.

Projekt pn. Nowa płyta Mariusza Lubomskiego ? realizacja płyty w studio nagrań jest współfinansowany z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

W realizację projektu jest zaangażowana Fundacja Platon im. K. Rumińskiego.

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%