2020 rok chyba nikomu z nas nie będzie się kojarzył z czasem wyśmienitych koncertów, spektakli i wydarzeń kulturalnych. Epidemia skutecznie zablokowała wiele procesów twórczych, a gro z nas nie miało od dawna bezpośredniego kontaktu ze sztuką. W tym trudnym czasie Mariusz Lubomski nagrywa płytę, która już na wiosnę 2021 r. będzie mogła gościć w domach nas wszystkich.
Dla Mariusza Lubomskiego ten rok stał się bardzo owocnym czasem twórczym. Energia dotychczas wkładana w koncertowanie, została skupiona na pracy nad nową płytą.
Od ostatniej płyty studyjnej minęło 12 lat ? nowa płyta artysty jest mocno wyczekiwana przez jego fanów. Na płycie usłyszymy 8 utworów, autorem tekstów jest Sławek Wolski, muzykę skomponował Mariusz Lubomski.
Piosenki są zapisem myśli dojrzałego człowieka, który obserwuje świat, próbuje go zrozumieć, ma swoje wzloty i upadki. To płyta, w której człowiek ? obserwator zderza się z wieloma życiowymi sytuacjami, nad którymi oddaje się refleksji, ale się nie roztkliwia.
- To zbiór spostrzeżeń na temat rzeczywistości ? komentuje artysta. Na realizację prób muzycy mieli do dyspozycji Aulę UMK. Pomimo pandemicznej sytuacji, ta przestrzeń dawała im niesamowity komfort ? ta przestrzeń była inspirująca, umożliwiła bardzo twórczą pracę wszystkich muzyków zaangażowanych w projekt - podkreśla Lubomski.
W nagrania byli zaangażowani: Nikodem Wróbel ? gitarzysta, Michał Rybka ? basista, pianista oraz Bartek Staszkiewicz ? aranżacja instrumentów elektronicznych. Każdy z muzyków posiada duże doświadczenie produkcyjne.
- Bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie ? pracujemy w relacji pełnego zrozumienia, duża uważność skupiona jest na tekstach. To nie tylko zrozumienie muzyczne, ale również literackie. Kluczem pracy to pochylenie się nad tekstem i opowiedzenie wspólnej muzycznej historii - komentuje Mariusz Lubomski. Dla twórców jest ważne to, by połączyć trudny tekst z pewną lekkością, jaką powinna mieć piosenka. To rola muzyków, by tekst w piosence nabrał innego wymiaru, finezji, a jednocześnie ważne jest to, by treść nie zgubiła się. Tutaj chodzi o całą wizerunkowość piosenki. Piosenka jest czymś wielowątkowym, to fascynująca praca. To bardzo inspirujący proces twórczy, kontynuuje artysta.
Projekt pn. Nowa płyta Mariusza Lubomskiego ? realizacja płyty w studio nagrań jest współfinansowany z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.
W realizację projektu jest zaangażowana Fundacja Platon im. K. Rumińskiego.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz