Konferencja dla nauczycieli poświęcona grom edukacyjnym w szkole, dzień otwarty funduszy europejskich, trzecia tura zwiedzania i wykłady z cyklu "Medyczne Środy" - to dodatkowe wydarzenia w maju w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
"Nauczyciel w centrum...uwagi"
11 maja odbędzie się kolejna konferencja dla nauczycieli. Tym razem będzie poświęcona zastosowaniu gier edukacyjnych w szkole. Rejestracja do udziału w spotkaniu jest prowadzona na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Konferencję otworzy wykład dr Małgorzaty Gut z Wydziału Humanistycznego UMK pt. „Gry komputerowe i zabawy ruchem - zastosowanie w edukacji i terapii”.
Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w dwóch warsztatach. Pierwszy z nich - „Grasz w zielone? - Gram. Czyli o możliwości wykorzystania gier planszowych we współczesnej edukacji pokoleń” – poprowadzą naukowcy z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - dr Tatiana Grabowska, dr Maria Sobieszczyk oraz dr Katarzyna Wojciechowska.
Drugie zajęcia „Wprowadzenie do świata szachów” poprowadzi Adam Musiał, kierownik sekcji szachowej AZS UMK, członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, instruktor oraz sędzia 3 klasy Polskiego Związku Szachowego, uczestnik Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych.
W ramach konferencji uczestnicy zwiedzą również interaktywne wystawy. Patronat nad wydarzeniem objęło Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Każdy z nauczycieli biorących udział w konferencji otrzyma zaświadczenie uczestnictwa.
Trzecia tura zwiedzania
W związku z dużym zainteresowaniem ofertą edukacyjną Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uruchomiło trzecią turę zwiedzania w godz. 15:00-18:00. W maju centrum nauki zaprasza do dodatkowego zwiedzania interaktywnych wystaw w dniach 7, 14, 21, 22, 23, 24, 28, 29, 30 i 31 maja. Bilety można nabyć w kasie oraz w systemie sprzedaży online.
Dzień Otwarty Funduszy Europejskich
12 maja w godz. 11:00-17:00 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskiej. Po raz kolejny centrum nauki przystąpiło do akcji organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W niedzielę interaktywne wystawy będzie można zwiedzić za 10 złotych. Bilet można nabyć w kasach Centrum oraz w systemie sprzedaży online.
Przypominamy. W latach 2009-2013 przez Gminę Miasta Toruń był realizowany projekt „Centrum Nowoczesności”. Celem głównym projektu było utworzenie na terenie zdegradowanego Mokrego Przedmieścia w Toruniu bazy lokalizacyjnej dla rozwoju nowoczesnej, popularyzującej naukę działalności edukacyjnej. Cel został zrealizowany poprzez kompleksową renowację i adaptację wchodzącego w skład tzw. Młynów Toruńskich budynku dawnych silosów zbożowych i młyna żytniego oraz udostępnienie go miejskiej instytucji kultury Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Medyczne Środy
W maju odbędą się cztery wykłady cyklu "Medyczne Środy". Będą poświęcone medycynie ratunkowej, alergii na zwierzęta futerkowe, cukrzycy oraz mitom medycznym. Spotkania odbywają się o godz. 18:00 w przestrzeni wystawy "Rzeka". Udział w wykładach jest bezpłatny.
Harmonogram wykładów:
8.05.2019 - „AED – takie małe a może uratować życie!” - Marta Janowska, Adrianna Czajkowska
15.05.2019 - „O alergii na zwierzęta futerkowe słów kilka” - dr Kinga Lis
22.05.2019 - „Cukrzyca – fakty i mity przez pryzmat procesów metabolicznych” - dr hab. Marek Foksiński
29.05.2019 - „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych – obalamy mity medyczne” - lek. Szymon Suwała
Informacje o ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji.
Znów same?09:39, 08.05.2019
niskich lotów imprezki, na które nie mogą znaleźć chętnych? Od ilu lat już reklamują,wszędzie gdzie tylko można ,byle nada istnieć?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Przestań gulesky ze swymi bezradnymi kundlami szastać naszymi pieniędzmi. Po prostu nie rozdawaj koorvom bandery wszystkiego za darmo i nie sponsoruj ich pobytu w Polsce czarnej dziczy to na wszystko ci wystarczy śmieciu nie bany
Dimitrov
22:05, 2025-07-18
Toruń: Opłata za śmieci pójdzie w górę
Gulewski zmienił zarzad MPO NA dwoje nieudaczniko
Ttttrrrr
18:38, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Po co nam schrony? Może zróbmy tak, jak kiedyś zrobił to król Stanisław August Poniatowski — poprosił carycę Katarzynę II o pomoc, licząc naiwnie, że obce wsparcie zapewni Polsce stabilność i rozwój. W zamian dostaliśmy rozbiory. W 1772 roku nasz kraj został podzielony między sąsiadów, a marzenie o suwerenności prysło na dziesięciolecia. Dziś historia zatacza niepokojące koło, choć w innej formie. Bo teraz też mamy dwie Polski. Jedna stoi po stronie Jarka, druga po stronie Donalda. Dwie bańki informacyjne, dwa kompletnie różne obrazy rzeczywistości. Jedni widzą zdradę i upadek, drudzy widzą odnowę i nadzieję — i odwrotnie. A pośrodku? Pośrodku ludzie, którzy chcieliby po prostu normalnie żyć, ale coraz częściej czują się jak obywatele kraju bez wspólnej tożsamości. Polak Polakowi pluje w twarz, sąsiad sąsiadowi gotów rzucić kamieniem. Zamiast wspólnoty — pogarda. Zamiast dialogu — krzyk. I to wszystko pod przykrywką wielkich słów o wolności, patriotyzmie czy moralności. A może rzeczywiście poprośmy o pomoc Władimira? Przynajmniej ktoś by raz na zawsze skończył z tym podziałem… Oczywiście, to czarny żart, ale jak inaczej komentować rzeczywistość, w której brakuje już nawet podstawowej uczciwości? Bo jak mamy wierzyć w demokrację, kiedy państwo nie potrafi poprawnie policzyć głosów dwóch kandydatów w wyborach? Gdzie tu uczciwość? Gdzie transparentność, skoro nawet wybory — fundament wolności — stają się widowiskiem pełnym niejasności, niedopowiedzeń i wątpliwości? A schrony? Po co mi one? Ja siebie nie widzę na froncie. Za jaką Polskę miałbym walczyć? Za kraj, w którym zamiast odpowiedzialności mamy bezkarność, a polityczne układy decydują o tym, kto zarabia miliony? Gdzie instruktor narciarski zostaje milionerem od maseczek, a zwykły obywatel ledwo wiąże koniec z końcem? Trudno w takim kraju o dumę. Jeszcze trudniej — o nadzieję.
Obserwator
18:32, 2025-07-18
Kujawsko-pomorskie: 240 mln zł na ochronę ludności
Schrony dla ludności cywilnej to powinny być budowane od momentu jak zaczęła się wojna w 2022 a nie dopiero teraz. Ale lepiej późno niż wcale, zamiast kupować drogi amerykański sprzęt lepiej niech remontują stare zapuszczone jeszcze z czasów PRL schrony
alexis
16:03, 2025-07-18