Zamknij

Toruń: co jeszcze przygotował CN Młyn Wiedzy w maju?

12:55, 07.05.2019 | online
Skomentuj Fot. Archiwum
REKLAMA

Toruń: co jeszcze przygotował CN Młyn Wiedzy w maju?

Konferencja dla nauczycieli poświęcona grom edukacyjnym w szkole, dzień otwarty funduszy europejskich, trzecia tura zwiedzania i wykłady z cyklu "Medyczne Środy" - to dodatkowe wydarzenia w maju w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. 

"Nauczyciel w centrum...uwagi" 

11 maja odbędzie się kolejna konferencja dla nauczycieli. Tym razem będzie poświęcona zastosowaniu gier edukacyjnych w szkole. Rejestracja do udziału w spotkaniu jest prowadzona na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.  Konferencję otworzy wykład dr Małgorzaty Gut z Wydziału Humanistycznego UMK pt. „Gry komputerowe i zabawy ruchem - zastosowanie w edukacji i terapii”.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w dwóch warsztatach. Pierwszy z nich - „Grasz w zielone? - Gram. Czyli o możliwości wykorzystania gier planszowych we współczesnej edukacji pokoleń” – poprowadzą naukowcy z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - dr Tatiana Grabowska, dr Maria Sobieszczyk oraz dr Katarzyna Wojciechowska. 

Drugie zajęcia „Wprowadzenie do świata szachów” poprowadzi Adam Musiał, kierownik sekcji szachowej AZS UMK, członek Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego, instruktor oraz sędzia 3 klasy Polskiego Związku Szachowego, uczestnik Mistrzostw Europy w szachach szybkich i błyskawicznych.
W ramach konferencji uczestnicy zwiedzą również interaktywne wystawy. Patronat nad wydarzeniem objęło Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu. Każdy z nauczycieli biorących udział w konferencji otrzyma zaświadczenie uczestnictwa. 
Trzecia tura zwiedzania

W związku z dużym zainteresowaniem ofertą edukacyjną Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uruchomiło trzecią turę zwiedzania w godz. 15:00-18:00. W maju centrum nauki zaprasza do dodatkowego zwiedzania interaktywnych wystaw w dniach 7, 14, 21, 22, 23, 24, 28, 29, 30 i 31 maja. Bilety można nabyć w kasie oraz w systemie sprzedaży online. 

Dzień Otwarty Funduszy Europejskich

12 maja w godz. 11:00-17:00 Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na Dzień Otwarty Funduszy Europejskiej. Po raz kolejny centrum nauki przystąpiło do akcji organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. W niedzielę interaktywne wystawy będzie można zwiedzić za 10 złotych. Bilet można nabyć w kasach Centrum oraz w systemie sprzedaży online. 

Przypominamy. W latach 2009-2013 przez Gminę Miasta Toruń był realizowany projekt „Centrum Nowoczesności”. Celem głównym projektu było utworzenie na terenie zdegradowanego Mokrego Przedmieścia w Toruniu bazy lokalizacyjnej dla rozwoju nowoczesnej, popularyzującej naukę działalności edukacyjnej. Cel został zrealizowany poprzez kompleksową renowację i adaptację  wchodzącego w skład tzw. Młynów Toruńskich budynku dawnych silosów zbożowych i młyna żytniego oraz udostępnienie go miejskiej instytucji kultury Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Medyczne Środy

W maju odbędą się cztery wykłady cyklu "Medyczne Środy". Będą poświęcone medycynie ratunkowej, alergii na zwierzęta futerkowe, cukrzycy oraz mitom medycznym. Spotkania odbywają się o godz. 18:00 w przestrzeni wystawy "Rzeka". Udział w wykładach jest bezpłatny. 
Harmonogram wykładów: 

8.05.2019 - „AED – takie małe a może uratować życie!” - Marta Janowska, Adrianna Czajkowska
15.05.2019 - „O alergii na zwierzęta futerkowe słów kilka” - dr Kinga Lis
22.05.2019 - „Cukrzyca – fakty i mity przez pryzmat procesów metabolicznych” - dr hab. Marek Foksiński
29.05.2019 - „O chorobach prawdziwych i nieprawdziwych – obalamy mity medyczne” - lek. Szymon Suwała

Informacje o ofercie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej instytucji. 

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Znów same?Znów same?

1 0

niskich lotów imprezki, na które nie mogą znaleźć chętnych? Od ilu lat już reklamują,wszędzie gdzie tylko można ,byle nada istnieć? 09:39, 08.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz