Zamknij

Lekarze walczą o nogę Sławka Katkiewicza. Potrzebna krew i osocze!

20.38, 08.02.2017 Michał Malinowski
Skomentuj Sławek, pierwszy z lewej Fot. Tomasz Berent
REKLAMA

Utalentowany, młody toruński gimnastyk, zawodnik Toruńskiego Klubu Gimnastycznego, Sławomir Katkiewicz potrzebuje pomocy. Na treningu doznał poważnej kontuzji nogi. Chłopak jest po dwóch zabiegach. Potrzebna jest krew i osocze, którą można oddać w każdym szpitalu. 

Do niefortunnego wypadku doszło w ubiegły czwartek w sali  Olimpijczyka, gdzie trenują toruńscy gimnastycy. 

- Był to codzienny trening. Sławek zepsuł pewien element techniczny na trampolinie. Niezbyt dobrze zeskoczył i z nogą wleciał pod sprężyny – opowiada Józef Ardanowski, trener toruńskich gimnastyków. - Wyszarpnął prawą nogę i mówił, że go boli. Przyjechało pogotowie, opatrzyli go. Nie zanosiło się na to, że będzie to aż na tyle poważne. Okazało się jednak później, że ma problem z tętnicą podkolanową. Z czwartku na piątek lekarze walczyli z całych sił. Noga niestety nie jest w pełni ukrwiona. Walka z czasem trwa. 

17 – latek przeszedł dwie operacje. Niewykluczone, że czeka go seria kolejnych. Potrzebna jest krew i osocze. Noga Sławka „trzyma” się w tej chwili na przeszczepionej tętnicy żylnej i na skórze. Sławek to jeden z najbardziej utalentowanych wychowanków Toruńskiego Klubu Gimnastycznego, reprezentant Polski. Każdego dnia chłopak musi mieć przetaczaną krew. Czekają go kolejne operacje. 

Krew można oddać w każdym szpitalu. Wystarczy powiedzieć, że jest dla Sławka Katkiewicza.

(Michał Malinowski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%