Zamknij

Siatkarz związany z Toruniem pojedzie na mundial? Już wszystko jasne!

14.15, 10.08.2022 A.J.
Skomentuj fot. Piotr Sumara/PZPS
REKLAMA

Podjęto decyzję w sprawie występu Wilfredo Leona w siatkarskich mistrzostwach świata. Komunikat w tej sprawie wydał Polski Związek Piłki Siatkowej. 

Niestety podczas turnieju będziemy musieli sobie radzić bez siatkarza związanego z Toruniem. 

Komunikat PZPS

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.

W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.

Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko.

Jesteśmy przekonani, że Wilfredo wróci w przyszłym sezonie do gry w reprezentacji Polski jeszcze silniejszy. Życzymy zdrowia i sukcesów! Mówimy: do zobaczenia!

Leon i Toruń 

Wilfredo Leon pzez wielu ekspertów uznawany jest za jednego z najlepszych a nawet najlepszego siatkarza na świecie. Od 2019 roku reprezentuje również barwy reprezentacji Polski. 

29-letni siatkarz urodzony na Kubie, ma również polskie obywatelstwo i od 3 lat reprezentuje nasze barwy. Leon mówi po polsku, jego żona Małgorzata jest polką  (pochodząca spod Torunia). Siatkarz jest też właścicielem klubu siatkarskiego Anioły Toruń, w naszym mieście ma też swoją akademię siatkówki dla dzieci. 

Obecnie 29-letni siatkarz reprezentuje barwy włoskiej Sir Safety Perugia. 

Siatkarskie Mistrzostwa Świata których współgospodarzem będzie Polska odbędą się od 26 sierpnia do 11 września.

Zobacz także:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Buba77Buba77

0 0

W koszulce Polski a taki ciemny? Dlaczego PiS na to pozwolił? 19:09, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%