Elana i Pomorzanin Toruń wygrywają na inaugurację!

08:47, 08.08.2022 A.J. Aktualizacja: 15:57, 08.08.2022
Skomentuj fot. Lech Kamiński fot. Lech Kamiński

W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1

7 sierpnia na stadionie na Podgórzu torunianie zainaugurowali rozgrywki IV ligi kujawski-pomorskiej sezonu 2022/2023.

- Toruńska Elana już nie raz pokazała, że po trudnych momentach potrafi się podnieść. Najbliższy sezon może być pierwszym krokiem na drodze do walki o najwyższe cele - powiedział obecny na meczu prezydent Torunia Michał Zaleski.

Mecz zaczął się po myśli gospodarzy, którzy objęli prowadzenie po bramce Pawła Karbowińskiego w 19 min. Radość piłkarzy i kibiców Elany nie trwała długo. Po upływie niespełna 2 minut do remisu doprowadził Adam Łatoszyński. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Drugą połowę żółto-niebiescy rozpoczęli fatalnie. Drugą żółtą kartkę otrzymał Szymon Ćwikliński i do końca spotkania Elana musiała sobie radzić w dziesiątkę.

Mimo gry w osłabieniu gospodarze zdołali zdobyć w 83 minucie decydującego gola i zainkasować pierwsze trzy punkty w sezonie. Autorem zwycięskiego trafienia był Kacper Rybacki.

Po pierwszej kolejce Elana zajmuje 4. miejsce w tabeli IV ligi. W 2. kolejce torunianie zmierzą się na wyjeździe z Pomorzaninem Serock. Początek spotkania zaplanowano na 13 sierpnia na godz. 16:00.

W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.